Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan fordulhat elő, hogy...

Hogyan fordulhat elő, hogy másoknak címzett leveleket tudok olvasni a saját e-mail-emben? Citromail-ről van szó.

Figyelt kérdés
Az lehet, hogy valakinek ugyanaz a címe, mint az enyém (bár már ez is fura, hogy hogy engedte meg a rendszer?!), de a jelszó nem lehet azonos! Ezek szerint az a másik személy is el tudja olvasni az én leveleimet?
2008. dec. 9. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
ez csacsiság, nem lehet két egyforma e-mail cím! Gondolj csak bele akkor kinek megy a levél, neki vagy nekem?
2008. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Inkább arról lehet szó, hogy másnak szánták a levelet, de elgépelték a címet, és így véletlenül neked küldték el.
2008. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha meg több ilyen levelet kapsz, valószínűleg a címtárába valaki rosszul írta be egy ismerőse címét, a tiédet tette be helyette.
2008. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy valaki forwardolja neked a leveleket, feliratkoztál egy levlistára, olyankor megkapsz egy levelet, aminek a címzettje nem is te vagy :)

Az email nem pósta, a címzettet úgy írja át az ember, ahogy akarja, az csak byteok egymás után.

2008. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Körlevélről lehet szó, ilyeneket én is szoktam kapni. Pl:

" Szia Zsuzsi! Találtam a páromnak egy nagyszerű fényképezőgépet karácsonyra. itt megnézheted ( itt jön a weboldal ) Szia, Eszter."

Ezt körbeküldik azzal a céllal, hogy majd más is ránéz a weboldalra.

2008. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy spam.
2008. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem nem, velem is volt már ilyen, és nálam is citromailben. Gondolom mi szerver hiba lehetett mert biztosan nem spam volt.(totál magán célú levelek, ugyanannak a személynek írva, reklám meg minden nélkül) Egy idő után megszűnt
2008. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Biztos, hogy nem tévedek, egy idegen férfi nevére jönnek magán célú levelek, sőt, iwiw-en is megtaláltam az illetőt :) Erre a címre jönnek az "x ismerősnek jelölt..." c. értesítők is... És a címzésből látszik, hogy XY nevére jön, és ugyanaz az e-mail cím, mint az enyém!

2008. dec. 9. 21:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked pl bela999@citromail.hu az e-mailed, neki meg bela999@freemail.hu, akkor lehet, hogy rosszul adta meg.
2008. dec. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én citromail-es címemre is jöttek másnak szánt értesítők az iwiw-ről. /XY ismerősnek jelölt,XZ ismer, stb./ Személyes levelet nem kaptam.

A szolgáltatónál reklamáltam, és azt a választ kaptam, hogy az illető valószínű több, mint 90 napja nem lépett be, inaktív lett, így kaphattam meg én is az Ő email címét. Én megkerestem a "druszámat" az iwiw-en, és megkértem, hogy változtassa meg az email- címét. A poén az volt, ahogy üzentem neki az iwiwen, én kaptam az értesítőt, hogy levelem érkezett, és ha meg akarom tekinteni a küldő adatlapját, akkor a sajátomra kattintottam!

A partner nem nagy örömmel, de valószínű, módosított az elérhetőségén, mert azóta elmaradtak az üzenetek.

Ennyit a citromail levelező szolgáltatóról!

2008. dec. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!