Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook csoportokban miért...

A Facebook csoportokban miért dolgoznak ingyen, méghozzá örömmel a moderátorok és az adminisztrátorok, mikor az égvilágon semmi hasznuk nincs belőle?

Figyelt kérdés
Hiszen ők a Facebooknak dolgoznak, méghozzá ingyen. Ráaaádul rengetegen linkelik a csoportokban saját oldalaikat, amiért még csak pénzt sem kérhetnek a csoport tulajdonosai, mert az a Facebook szabályaiba ütközik. Valójában ingyen generálnak látogatást a moderátorok más oldalaknak. Szóval mi értelme ennek? Ezt senki nem látja, hogy a Facebook megvezeti őket?
2021. aug. 8. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ráaaádul rengetegen linkelik a csoportokban saját oldalaikat, amiért még csak pénzt sem kérhetnek a csoport tulajdonosai, mert az a Facebook szabályaiba ütközik."


Szerinted ki nem szarja le, hogy a Facebook szabalyaiba utkozik?

2021. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Elmondom mi ezzel a baj.


Akitől pénzt kérnek, az felnyomja a csoportot a facebooknak, a facebook pedig letiltja a csoportot. Na ez a gáz.

2021. aug. 8. 13:31
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Miert nyomna fel, ha reklamozni akar?
2021. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De kis naiv vagy kérdező :)
2021. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Bosszúból... mert ha az admin pénzt kér el, akkor a csoport se létezzen többé.
2021. aug. 8. 13:41
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésedre (A Facebook csoportokban miért dolgoznak ingyen, méghozzá örömmel a moderátorok és az adminisztrátorok, mikor az égvilágon semmi hasznuk nincs belőle?) válaszolok:

egy kisebb csoportban az admini/moderátori jogkör privilégium, elérhető cél, amitől többnek érezheti magát az ember, még ha nem is tudatosan. Pl. látod azokat a posztokat és döntesz róluk, amiket a csoport tagjai nem, bíráskodhatsz. Az átlagembernek ez elég öröm, a primitívebbnek pedig feszültséglevezetés (= ezt érzékeljük igazságtalan modiként).


Az, hogy miért engednek be a csoportba OFF reklámokat, sose értettem, és sose fogom.

2021. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, amit a 6. ír. Egyszer én is bejutottam egybe, mármint modi lettem, természetesen kamu fiókról. Egy ilyen maszk elleni tüntetést szerveztek, a korona tagadók. Én délután megkaptam a moderátori jogot, vártam hajnali 4-ig, felkeltem, és kiraktam 400 tagot, amíg észrevették volna. Természetesen én is repültem, de legalább 400-zal kevesebben lettek a csopiban.
2021. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az én csoportomban nyugodtan írhatsz akármit ami a face szabályaiba ütközik, de az én ízlésemet nem sérti. A csoporttagok összetétele folytán nyugodt lehetek hogy nem fognak jelenteni.


Egyébként pedig a kérdésedet megfordítanám. Valaki, akinek sokszor több ezer tagot számláló csoportja van, miért adja ki a kezéből az irányítást? Nekem 1400 tagom van, de én vagyok az egyedüli moderátor.

2021. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Félreértettetek.


Tegyük fel, vannak UFOs csoportok. Na, oda belépnek többen, akik a saját oldalukat linkelik minden áldott nap. Pl. kimondatlanigazsagok blog, vagY rejtélyek szigete blog, lájkolj.hu, ahonnan a csoport témájába illő linkeket küldenek a csoportoba az oldl tulajdonosai.


A moderátorok pedig nem veszik észre, hogy ezzel mekkroa látogatottságot generálnak az adott oldalnak? Simán be lehetne szedni linkelésenként mondjuk 1000 forintot minden egyes oldal tulajdonoságól. A acebook csoport moderátorait így ugyanis hülyére veszik, mert burkoltan reklámozza mindenki a saját oldalát linkeléssel.


Pl ha van egy állatokról szóló blogom, fogom, belépek egy 10 ezres állatos csoportra, és csak az én oldalamat linkelem minden egyes nap, senki nem szól érte. Nekem meg jó, mert jön a látogatottság.


Szóval értitek?!

2021. aug. 8. 17:21
 10/20 A kérdező kommentje:

Pl vannak érdekességekről szóló csoportok. Na oda belépve vannak, akik a saját álhír és kattintásvadász oldalaikról linkelik naponta pofátlanul az oldalaik cikkeit.


Én adminként biztos ezt nem hagynám.

2021. aug. 8. 17:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!