Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs meg a full netem?

Tibi930918 kérdése:

Miért nincs meg a full netem?

Figyelt kérdés
Sziasztok a napokban speedtesteltem a netemet és 250 mb helyett ilyen 86 körül van ezt hogy tudnám orvosolni?A lakótársamnak megvan a netje csak nekem van 86 mb körül...tudna valaki segíteni?A kábel az jó nincs elszakadva cat 6 os a legjobbat vettem meg....a routerrel lehet a baj?
2021. aug. 23. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"mb" az mi akar lenni?

Mert ugye Mbit (megabit) vagy MB (megabájt) amiben mérjük az internet sávszélességét.

2021. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"a routerrel lehet a baj?"

Vagy azzal, vagy a géped hálózati interfészével (például hogy csak Fast Ethernet szabványú, ami max 100 Mbps-os adatrátára - max ~98 Mbps adatátviteli sebességre - képes).

2021. aug. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megabájt a net és ezt amikor megvettem a routert akkor tudta a gépem, a routert is nem régen vettem meg...a gépnek hol tudom ezt megnézni ezt a hálózati interfészt?
2021. aug. 24. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsi ha hülye kérdést teszek fel de nem értek az ilyen netes beállításokhoz.....
2021. aug. 24. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:

250MB az kereken 2000Mbit. Ilyen sávszélességet jelenleg csak nagyon kevés alaplap tud kezelni (100+ ezer feletti kategória). Mivel az alaplapok nagy része max 1Gbit-es így kétlem hogy valaha volt neked mérhető 2Gbit (2000Mbit) sávszéled.

Szerintem még mindig nem vagy tisztában a mértékegységekkel, az a 250 biztosan Mbit lesz nem pedig MB.

Mellesleg a netes speed teszt is Mbit-ben adja meg a mért adatokat, nem pedig MB-ban.

Jó tisztában lenni a mértékegységekkel, mert pl. nem mindegy hogy 1kg helyett 1dkg kenyeret kérsz a boltban.

Egyszerűbb ha leírod az alaplapod típusát. Ha nem tudod hol és hogyan kell megnézni, akkor nyomsz egy Windows gomb+R, ekkor megjelenik a futtatás, oda pedig beírod hogy msinfo32

Bal felül rendszer összegzése, a listában középtájékon pedig ott lesz hogy "alaplaptermék" (az alaplapod típusa)

2021. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké az alaplapom Asus Rog maximus IX hero intel z390 a mértékegységekkel tisztába vagyok amint már írtam nem értek az ilyen internetes dolgokhoz.....a speedtest Mb-t írt nekem ebből megabájt jött le bocs.......
2021. aug. 25. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!