Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Domain cím és ip cím miért...

Domain cím és ip cím miért két külön hely?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören a domain címeket ugye azért használjuk, hogy könnyebben el tudjunk érni egy adott ip-címet és ne kelljen végig beírni a számokat.

Viszont miért van az, hogy egy adott domain cím annak ellenére, hogy egy ip-címhez van kötve, ha beírom az adott domain címet, akkor elvisz engem egy adott oldalra. Míg ha az ip-címet írom be, akkor meg nem.



2021. aug. 25. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont miért van az, hogy egy adott domain cím annak ellenére, hogy egy ip-címhez van kötve, ha beírom az adott domain címet, akkor elvisz engem egy adott oldalra. Míg ha az ip-címet írom be, akkor meg nem."

Mert a webtárhelyen - takarékosságból - egy IP-címre több domain mutathat - lásd Apache: name based virtual host:

[link]

2021. aug. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert ugye egy szerveren futhat több weboldal, aminek ugye több domain-e van hiába egy IP címről fut. Nekem is van itthon egy kis gépem amin futtatok web eléréses dolgokat. IP cím így mindegyiknek megegyezik, max. port alapján lehet válogatni, de külön domainekről elérem.
2021. aug. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Előttem már jól leírták hogy miért van, egy kis technikai bővítés:


A böngésző a beírt domaint valóban egyrészt arra használja, hogy megtalálja az alapján az IP címet. Viszont egyúttal el is küldi a webszervernek (HTTP Host headerben), hogy te pl. a "gyakorikerdesek.hu"-t írtad be. Ez alapján el tudja dönteni a webszerver, hogy melyik oldalt akarod megnézni.


Ha IP címmel nyitod meg, akkor ebben a HTTP Host headerben pl. "79.139.62.48" lesz elküldve, és így a webszerver nem feltétlen tud olyan oldalt találni, amit meg tudna jeleníteni (konfigurációtól függően, lásd pl #1 által linkelt oldalt)

2021. aug. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél, hogy az ip-re az az oldal jöjjön be ahoz van pár szolgáltato aki MÉG tud külön dedikált ipv4-et adni... persze kb annyiba kerül évente mint maga a tár 😆
2021. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!