Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A kollégiumban nincs internet...

A kollégiumban nincs internet a szobákban. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Egy olyan koliba költöztem, ahol csak a földszinten a közösségi térben és talán még az első emeleten a tanulószobában van internet, a felsőbb emeleten egyáltalán nincs. Én sajnos a legfelsőn lakom, pár nap alatt szinte elfogyott a mobilnetem, mert nem akartam minden alkalommal lejárkálni wifiért. Gondolkodom, hogy beruházok egy saját routerre, hogy ne kelljen korlátlan mobilnet csomagra váltanom. Nem nagyon értek az informatikai dolgokhoz, azért kérdezem lebutítva: szóval elég, ha bemegyek egy elektronikai üzletbe, veszek egy routert, beüzemelem és lesz net a szobában?

2021. szept. 5. 17:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
A routerbe se fog a semmiből internet teremni... Azt is be kell kötni, és azért is fizetsz havonta.
2021. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Egy dolog nem érteni az informatikához, meg egy másik dolog azt hinni hogy a router a semmiből csinálja az internetet...
2021. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Létezik korlátlan mobilnet, de lehet spórolni is vele, például ha csak tanulásra használod, 4 GB is gond nélkül elég kéne legyen.
2021. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"szóval elég, ha bemegyek egy elektronikai üzletbe, veszek egy routert, beüzemelem és lesz net a szobában?"

Nem. Ahhoz valahonnan a routernek rá kéne tudnia csatlakoznia egy Internetre csatlakozó eszközre. Ha a felsőbb emeletekről nem fogható a "földszinten a közösségi térben és talán még az első emeleten a tanulószobábab" fogható vezetéknélküli elérés, akkor maximum kábelen lehetne megoldani, de a kollégium vezetősége biztos nem nézné jó szemmel, ha Te nekiállnál kábelt húzogatni a saját szobátokból a lenti termekbe.


Ha van a kollégiumnak diákbizottsága, fel lehetne vetetni egy a felső szintekre hálózati elérést biztosító közösségi finanszírozású beruházást.

2021. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mégis csak jobban járnék a korlátlan mobilnettel?
2021. szept. 5. 17:37
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

A legtöbb kollégium házszabálya tiltja a saját router használatát, és ha az informatikusok szólnak a kolivezetőnek, ő kikapcsoltatja veled, és el is veszi, ha olyan kedve van...

Wifi AP-t vegyél.

2021. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mi az a Wifi AP?
2021. szept. 5. 17:39
 8/23 A kérdező kommentje:
#3 nem csak tanulásra kéne a net, hanem új városba költöztem és muszáj valamilyen térképes alkalmazással eligazodnom
2021. szept. 5. 17:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 21. században nem értem, hogy miért nincsen internet egy kollégiumban, csak bizonyos helyiségekben. Nézz körül a szobádban, hogy nincs-e valahol fali csatlakozó.
2021. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg direkt nincs, mert ugye sokan vagytok ott, állandó probléma az olyan helyeken a hálózat túlterheltsége ahol van, mert mindenki magán célra is használta, letöltögettek óriási dolgokat, ezért korlátozták a közösségi terekre, ahova többnyire tanulni mennek, meg nincs ott mindenki egyszerre, így nem terhelődik túl a hálózat.
2021. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!