Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port forwarding két routeren...

Port forwarding két routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy Telekomos modem/router, amit a szolgáltató adott. Mivel gyenge volt a jele, vettem egy TP-Link routert. Rákötöttem, van internet, stb. Azonban ha szeretnék port továbbítást (pl. NAS vagy kamera), csak a két router között érem el, de én nyílvánosról szeretném elérni.

Hogyan tudnám megoldani, hogy a TP-Link routerre rákötött eszközöket elérjem nyílvánosról.


A segítságet előre köszönöm!



2021. szept. 12. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én letiltanám egyiken a DHCP-t, és switchként használnám.

----


De amúgy routermodemről port forward a második router IP címére amin az eszköz van, azon pedig az eszköz IP címére.

2021. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A TP-Link routert fokozd le mezei switch-é/elérési ponttá.


Ehhez:

0. A TP-Link routerrel szüntess meg minden hálózati kapcsolatot - csak egy számítógép legyen bele csatlakoztatva.


1. Állítsd be fixen a TP-link router LAN oldali IP-címét a Telekomos router IP-címtartományán belülire úgy, hogy az ne ütközzön a Telekomos router LAN oldali IP-cínével, se a router/modem DHCP szervere által osztott IP-címtartománnyal - így egy hálózatból kezelhetőek lesznek, de nem zavarják egymást.


Tehát például: ha a Telekomos router LAN oldali IP-címe 192.168.1.254, a DHCP tartománya 192.168.1.62-192.168.1.253, akkor a TP-link router LAN oldali IP-címe legyen például 192.168.1.2.


2. A TP-Link router vezetéknélküli interfészének azonosítója (SSID) és titkosító kulcsa (WPA) egyezzen meg a Telekomoséval, de legyenek más frekvencián - így a klienseknek egyszerűbb lesz a két eszköz közötti átjárás, és nem fogják zavarni egymást.


3. A TP-Link routerben a DHCP szervert kapcsold ki - nem lesz rá szükség, azt a Telekomos router fogja biztosítani, csak zavarnák egymást.


4. Végezetül: kösd rá az összes többi eszközt, a Telekomos routert az egyik szabad LAN portján keresztül a TP-Link router egyik szabad LAN (ne a WAN/Internet portján keresztül!) portjára - a második routerben nincs szükség útválasztásra.


Bővebben a TP-Link útmutatójában: [link]

2021. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha a modemet bridge módba kapcsoltatod, akkor az csak egy modem lesz, minden router funkciója tiltásra kerül, azt a te routered fogja végezni. Így nem kell dupla port forward, elég lesz a te routereden beállítani.
2021. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 2.választ sikerült megcsinálnom, de a problémámat nem oldotta meg. Ezzel csak megnövelhetem a hatótávját az internet elérésnek.


Láttam egyszer olyat, hogy a Root Router és egy TP-Link router össze volt kötve kábelesen. A Root router-en nem volt bekapcsolva a WiFi, a TP-Link router szórta a netet WiFi-n keresztül, de amikor a beállításokat néztem, akkor a TP-Link routeren a WAN részbe volt a nyílvános cím.

Ez lenne a Bridge mód? És ezt hogyan kell csinálni?

A 3.válasz is ezt írja. De hogyan kell megoldani?

2021. szept. 30. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"A 2.választ sikerült megcsinálnom, de a problémámat nem oldotta meg. Ezzel csak megnövelhetem a hatótávját az internet elérésnek."

Mert ez egy általánosan elterjedt kérdés - nem csak ezen a fórumon - hogy a szolgáltató által kivitt eszköz vezetéknélküli hatótávja véges és azt szeretné a kérdező kibővíteni egy routerrel.


És mivel a dupla NAT csak problémákat okoz - duplán kell port forwardot alkalmazni, nehéz megoldani egy hálózatból a két router (és a rájuk csatlakozó eszközök) adminisztrálását, a mobileszközöknek mindenképpen újra kell csatlakozni, ha a két router között váltanak - érdemes az újonnan beiktatott router(eke)t lefokozni (azért is, mert a szolgáltató által adott eszköz csak korlátozottan kontrollálható a felhasználó által).


"Láttam egyszer olyat, hogy a Root Router és egy TP-Link router össze volt kötve kábelesen. A Root router-en nem volt bekapcsolva a WiFi, a TP-Link router szórta a netet WiFi-n keresztül, de amikor a beállításokat néztem, akkor a TP-Link routeren a WAN részbe volt a nyílvános cím.


Ez lenne a Bridge mód? És ezt hogyan kell csinálni?


A 3.válasz is ezt írja. De hogyan kell megoldani?"

Egyes eszközökben bridg mode-nak, másokban PPPoE Passthrough-nak hívják - eszközfüggő. Mint az is, hogy állítható-e a felhasználó által, vagy fel kell vele hívni az ügyfélszolgálatot.


Egyébként ebben az esetben a "root router" szimpla modemmé lesz lefokozva, a második - jelen esetben TP-Link - router routerként funkcionál:

* a Telekomos router/modem LAN portjából jövő kábel a TP-Link router WAN portjába csatlakozik

* a TP-Link routerben a DHCP-szerver be kell kapcsolni

* a TP-Link routerben kell beállítani az eddig a Telekomos eszközben beállított PPPoE felhasználónevet és jelszót

2021. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az hogy lefokozás, mit takar?

Csak annyit, hogy kikapcsolom a WiFi sugárzást? Vagy más beállítást is el kell végezni a Root routeren?

2021. szept. 30. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az hogy lefokozás, mit takar?"

Az, hogy a Telekomos eszköz Internetre csatlakozó és a helyi hálózatra csatlakozó interfészei között nem lesz útválasztás, nem routerként fog funkcionálni, hanem modemként, így természetesen a vezetéknélküli interfésze sem funkcionál majd.


"Csak annyit, hogy kikapcsolom a WiFi sugárzást?"

Nem.


"Vagy más beállítást is el kell végezni a Root routeren?"

Általában a szolgáltatói eszköz webes beállítófelületén van lehetőség átállítani routerről bridge/PPPOE-passthrough módba, de eszköz-/szolgáltatófüggő, hogy ez állítható-e (és ha igen, akkor hol van ez) felhasználói oldalról, vagy az ügyfélszolgálat segítségét kell-e kérni hozzá.

2021. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!