Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Deezer vagy Spotifly?

Deezer vagy Spotifly?

Figyelt kérdés
Olyan helyzetben vagyok, hogy ne tudom eldönteni. A spotifly olcsóbb, és vannak átfedések a dalok között. A deezer jobb minőségű zenét kínál, de átfedés nélkül és drágábban.

2021. szept. 15. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Spotify, olcsóbb és több a tartalom.

Ha a minőség fontos akkor Tidal inkább, bár elég borsós árú.

2021. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Spotify ha több, újabb tartalom kell, átlagos minőséggel, átlagfelhasználásra.

Deezer akkor ha van hozzá mindened amin ki tudod hozni belőle a maxot.

2021. szept. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Youtube Music vált be (a hirdetések miatt amúgyis fizetem a prémiumot) így egyuttal ez a része is meg van oldva.

A középkategóriás bluetooth füles miatt pedig nem is próbáltam összehasonlítani a minőségeket, mert így sajnos nem az a szűk keresztmetszet.

2021. szept. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 savanyújóska ***** válasza:
Szvsz egy 100k alatti rendszeren kizárt, hogy A/B teszten megmondd a különbséget a Deezer/Tidal/Spotify között, de ha biztosra szeretnél menni, regelj egy próbát mindháromra, és kérd meg egy barátod, hogy váltogasson neked úgy, hogy nem tudod, melyik-melyik. Ha sikerül kihallani a különbséget, és eltalálni, hogy melyik a jobb, akkor már van értelme arról beszélni, melyik éri meg jobban, egyébként csak preferencia/parasztvakítás.
2021. szept. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:

Egy vezetékes egyszerű earpods-cal is hallható különbség normál és a Hifi minőség között Tidal vagy Apple Music streamnél.

Az apple Music olcsón (kb 1500Ft/hó) kínál CD minőséget, tartalom szempontjából viszont nem tudom mennyire hasonló a Deezerhez vagy Spotify-hoz képest.

2021. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 savanyújóska ***** válasza:
Itt feltételeztem, hogy mindegyik platform a legmagasabb minőségre van állítva, Spotifyon én is hallom a normal és a very high között a különbséget egy anno 30k-s (ma már 50) fejhallgatóval is. De nem használok Apple Musciot, szóval ha ennyit tud, akkor kérlek tekintsétek válaszomat tárgytalannak.
2021. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hangminőségben gyakorta mindhárom szolgáltató ugyanazt adja, bár a Youtube Music max csak 256 kbps, míg a Spotify és a Deezer 320 kbps. A Hi-Fi persze más tészta. Én személy szerint nem vettem észre különbséget a 128, 320 és 1411 kbps között! Neten vannak erre tesztek is, még véletlenül se találtam el.

Nálam a Deezer a nyerő. Valahogy jobb az UI és persze, ami számomra rég fontos: van szundi funkció. Bár csak presetek, régen míg Deezer Labs-es funkció volt szabadon állítható volt. Csak a megszűnt Google Play Music volt még ilyen. Valamint lehet saját zenét is feltölteni.


Szerintem ez személyes preferencia. De mindegyiknél tudsz egy próbahónapot ingyen tesztelni.



A Spotify miért olcsóbb? Mert az eurós árral, bír, ami 5 euró ergo cirka ~1800-1900 és az euró romlik. Míg a Deezer fix 1499 Ft, a Youtube Music dettó, pár YouTube Premium esetén mind a zene, mind a reklámmentes YT jár 1790 Ft-ért.

2021. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!