Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rendeltem Aliexpressen,számíth...

Rendeltem Aliexpressen,számíthatok plusz fizetnivalóra?

Figyelt kérdés
Az adót a termékkel együtt kifizettem. Minden termékre fel volt tüntetve a plussz VAT

2021. szept. 24. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2 kimenetel lehet:

- Nem a posta hozza, hanem ExpressOne futárszolgálat, ez esetben nem kell fizetned, de házhoz fogják hozni, nem leteszik a postán

- A posta hozza ki, ez esetben

- küldenek mailt hogy fizess be online 399Ft vámkezelési díjat amire van 2 napod

- nem érnek el emailen, ez esetben átvételkor 799Ft

2021. szept. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Van harmadik kimenet is (én emiatt hagytam abba), egyszerűen vársz, vársz és nem jön semmi! Eltelik a határidő elindítod a full refundot aztán vársz tovább és azután sem történik semmi!


Még tavaly rendeltem 39 dollárért egy lézeres szintezőt, nem jött meg azóta is "in progress" a full refund.

Választ nem kapok senkitől csak az automatától.

2021. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáltam már értékelésbe is leírni a véleményemet, autocenzor ki se rakta amit írtam csak az egy csillagot. Inkább ha kell valami megnézem az ázsiacenterbe, legalább nem kell hónapokat várni!
2021. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy Ázsiacenterben megkapod a 0,1%-át annak amit Alin tudsz rendelni. Néha van hogy nem jön meg egy csomag, de eddig minden ilyet visszafizettek.
2021. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alin meg van hogy nem jön meg vagy nem az jön meg amiért az ember fizetett.

Volt hogy rendeltem 10 db 64 gb os micro sd kártyát két hónap múlva bukott ki, hogy négy hamis volt, 16 gbos volt kamu firmwarrel 64 re hamisítva, adatvesztés is volt miatta.

Az ázsiába legalább vissza tudod vinni, vagy helyben megnézni mielőtt megveszi az ember, de az aliról csak a csomagot tudod felbontani aztán annyiban is marad.

2021. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 10db 64gb kártya esetén biztos feltűnt hogy nevetséges áron adják. Van erre bejáratott sinceritytrading, meg itmedia.sk, muziker. Ha nem össze vissza rendelget az ember hanem azért józan észre és értékelésekre is hagyatkozik, akkor nem lesz baja. Én 2015 óta vezetem a rendeléseimet, 467 rendelésből bejött 449db, a maradék 18 rendelést pedig mind refundolták.
2021. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindegy én mint magánember kiábrándultam belőle, inkább megveszem részletre ha annyira kell valami.

Sógorom csinálja még a rendelgetéseket mert vállalkozó és neki inkább megéri töredékáron megvenni a nyersanyagot szerszámot stb-t mint arra várni, hogy a számlásat leírja költségbe, így hamarabb a pénzénél van, és nagyobb a haszna is, még úgyis ha párszor bukja a minőséget vagy a pénzét.

2021. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a információkat! Majd lessz valahogy. Kár hogy nem lehet úgy rendelgetni mint évekkel ezelőtt.
2021. szept. 24. 17:39
 9/11 anonim válasza:
Bocsánat, hogy nem tudok érdemben válaszolni,de érdekelne kedves 1-es, hogy biztosan csak ezeket a díjakat számolják fel? Most szeretnék húgommal rendeltetni mert,nincs paypall-om és kártyából is csak a "régi fajta" van,amit nem fogad el rendelésnél elvileg.
2021. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Azért előfordul hogy habár megfizeted a vámot IOSS-en, a Posta még egyszer rászámolja. Ez esetben meg kell fizetni majd utána reklamálni. Olyan is van hogy ha nem IOSS-en keresztül fizetsz áfát, hanem posta számolja, akkor a postadíjra is ráteszik az áfát, és pl. hallani olyat hogy a hongkongi dollár postadíjat ők USA dollárnak számolták, így 8x postadíj után kérnek ÁFÁt. Aztán ha nem a Posta és nem is ExpressOne hozza, hanem UPS és társai, ott sokezer a vámolás. De AliExpressnél nem ilyenek hozzák (max. választható opcióként lehet ott)
2021. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!