Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit kell vennem ha szeretném...

LevcsaMC kérdése:

Mit kell vennem ha szeretném lecserélni a mostani wifi rutert de optikai kábel megy bele a mostaniba?

Figyelt kérdés
A mostani wifi ruter egy huawei echolife HG8121H és egy sárga optikai kkábel megy bele az aljába. De ha én keresek egy jobb rutert a neten akkor nincs olyan ruter amibe ilyen kábel menne be. Csakis ethernet kábel vagy internet kábel megy bele ( azért írtam két különböző névvel mert nem vagyok benne biztos a nevében). Mit vegyek/mit tegyek?? Amúgy Diginet 1000-em van és nem akarok szolgáltatót váltani.

2021. szept. 26. 20:04
1 2
 1/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Azért megy bele optikai kábel, mert az nem csak router, hanem egyben az a modem. Ezt ugye a szolgáltatótól kaptad.

Mi a cél? Erősebb WiFi-t szeretnél?

2021. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A "Huawei Echolife HG8121H" a szolgáltató eszköze, azt nem cserélheted le.


Ha kevésnek érzed a router által biztosított lefedettséget, akkor vehetsz külön routert (amit később lefokozol switchnek és elérési pontnak), elérési pontot, repeatert, elérési ponttal ellátott áramhálózati adaptert, amiket a szolgáltató eszközéhez csatlakoztathatsz.

2021. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltató eszközét nem tudod lecserélni. Hívd a 1272-őt (vagy az előfizető hívja, ha nem te vagy), kapcsoltasd Bridge módba, így minden router funkciója tiltva lesz, csak az 1-es porton megy a net, a tel vagy phone1-en meg a telefon. A te routered így UTP kábellel (ez a neve) össze tudod kötni a modemmel és az fog csinálni mindent, a modem csak modem lesz. A te routeredben a kapcsolat típusát PPPoE-re kell állítani, a felhasználónév és a jelszó a szerződésben van benne.
2021. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig a válaszokat de még meghalgatok egy két embert ezzel kapcsolatban.
2021. szept. 27. 00:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a modem is egyben, nem tudod lecserélni. Atrakod modem üzemmódba azt mögé a router és kész
2021. szept. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod lecserélni? Egyébként lecserélni nem fogod tudni, hanem átteszed bridge módba, és utánakötöd azt a routert amit veszel, és már erre a routerre csatlakozol kábelesen és vezeték nélkül is.
2021. szept. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Várhatsz más válaszra, de a harmadik válaszoló leírta a lényeget. Felhívod a szolgáltatód, átteszik bridge módba az eszközt (ami valójában nem router, hanem ONT), rákötöd a routered, amit a boltban megvettél, beállítod a PPPoE-t, és kész is. Az fontos, hogy a routereken általában van egy WAN port, abba kell dugni az UTP kábelt, ami az ONT-ből jön.
2021. szept. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 P.O.C. ***** válasza:

Ezeken a fehér Huawei ONT modemeknek nincs Bridge mód! Csak a fekete beépített antennásokon van, amit komolyabb nethez adnak.


Legalábbis amit a Telekom adott annál nincs, de lehet Diginél máshogy van.


A lényeg, hogy egyszerűen kitöröltem az ONT -ből a PPPoE accoutomat. Majd rámentettem úgy, hogy ezeket a mezőket (user name/password) üresen hagytam. Összekötöttem a ONT LAN1 -et a saját routerem WAN portjával. És a saját routeremnek adtam meg PPPoE accountot. Működött simán, a Saját routerem csatlakozott a nethez, az ONT csak modem maradt, viszont az ONT -n változatlanul működött a telefon és az IP TV szolgáltatás.

2021. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A Telekom más, mert ott IPTV van, amiatt nem lehet közvetlen bridge módba rakatni. A Diginél szabvány DVB-C van, ráadásul kódolatlanul, így ott nincs ilyen probléma.
2021. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát az user menüben tuti nincs a Huaweinel ont Mode és a pppoe passwd se kiszedheto
2021. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!