Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen számítógépről végezhető...

Milyen számítógépről végezhető munkák léteznek?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamilyen szakmát kitanulni, amit számítógépen végezhetek legjobb esetben itthonról de akár bejárni munkahelyre is. Soroljatok fel minél több ilyet, hogy aztán rákeressek és megnézzem hogy tetszik e. Mindegy hogy micsoda, csak ne legyen programozás és lehetőleg jól fizessen. Akár évekbe teljen a kitanulása, azt se bánom.
2021. szept. 26. 23:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem ilyen "kattints ide meg oda és meggazdagodsz" kamu munkákra gondolom, hanem tényleges szaktudást igénylőre
2021. szept. 26. 23:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Az informatikában két fő irányvonal van: a fejlesztés, ami az informatikai eszközökön - legyen az számítógép, okostelefon, szerver, router, ipari robot, autó vezérlőrendszere,... - való szoftverek készítését jelenti; a másik pedig az üzemeltetés - ez a számítógépes rendszerek (legyen az egy közület hálózata, távközlési hálózat, adatközpont) kiépítését, felügyeletét, javítását, az ezen rendszereket használók oktatását/tőlük, a rendszerek használatából fakadó hibák felvételét és megoldását foglalja magába - ide tartoznak a különböző rendszergazdák és mérnökök, szerelők, szervizesek és ügyfélszolgálatosok.


Ha a programozás nem érdekel (bár teljesen nem fogod megúszni prograomzás nélkül, némi programozási ismeret előnyt tud jelenteni a munkád során), akkor ott van az üzemeltetési szakirány - főleg a rendszergazdai feladatkör.


Középfokú képzésként ott van erre az Infokommunikációs hálózatépítő és -üzemeltető képzés

* [link]

egyetemi szinten a Mérnökinformatikus szak:

* [link]

egyéb képzésként a Cisco-nak, a Mikrotiknek, a Microsoftnak, a Red Hat-nek vannak specifikus képzései.

2021. szept. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szóval...


Ne legyen programozás, de jól fizessen. Meg ha lehet otthonról is legyen végezhető?

Szeritnem fordítva ülöd a lovat

2021. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem érdekel a programozás, hanem nehéznek találom. Vagy próbálkozzak inkább a programozással? Sokkal jobban kereshetek vele.
2021. szept. 27. 07:31
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor érdemesebb inkább programozással próbálkozni? Inkább valami tanfolyam vagy autodidakta módon tanulni?
2021. szept. 27. 07:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert egyedül próbáltam a programozást, de nem voltam eléggé kitartó hozzá.
2021. szept. 27. 07:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te befektetett energia nélkül vársz el dolgokat ettől az egésztől
2021. szept. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak kitartás hiányzik nekem hozzá, másképp menne. Ment nekem akkor is a programozás. Értettem amit tanultam, volt benne sikerélményem is, csak nem voltam elég kitartó hogy folytassam tovább. Itt a baj
2021. szept. 27. 07:48
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Javaslom akkor a szerencsejátékot, esetleg menj el k*rvának (dugni is lehet a gép előtt), ha ennyire csak a pénz érdekel. Ezért nem kell senkinek a szakmájában taknyolnod dolgokat. Úgysem mész vele sokra.
2021. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Telített a piac. Keress valami más munkát. Ha ennyi idősen nem vagy képben a dolgokkal, akkor inkább más felé keresgélj.
2021. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!