Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond az internetemmel?

Mi lehet a gond az internetemmel?

Figyelt kérdés

A múlt hét folyamán váltottam Telekom 2000mbit/s internetre, kaptam új modemet, pontosabban egy Technicolor FGA 2233 MAG nevezetűt. A problémám az, hogy valami probléma van az internetemmel, esetleg a beállításokkal. Call of Duty CW/WZ/MW egy idő után nem enged be a játékba (Unable to acces online services), csak ha újraindítom a modemet, esetleg megpiszkálom kicsit a netkábeleket, akkor ideig-óráig, esetleg fél-1 napig jó, majd kezdődik a folyamat elölről. Általában as kábelkihúzás segít, és még csak nem is muszáj az én pc-m kábelét ki-be mozdítanom. A modembe van csatlakoztatva 3pc és egy wifis router, a régi Sagecom modemnél semmi ilyesmi problémám nem volt. Másik példát felhozva játék után az uPlay nem, vagy csak nagyon nehezen tudja leszinkronizálni a mentéseim, steam kidob játék közben, tehát a hiba nem csak a codnál jelentkezik, hanem minden olyan eredeti játéknál ahova élő internetkapcsolat szükséges. Persze ebből egy mezei internetező semmit sem érzékel, mivel maga az internet működik, hozza az adott sebességet, tehát felesleges a szolgáltatót ezzel keresni, elmondásuk szerint ők ezzel nem tudnak mit csinálni. Próbálkoztam már port nyitással, uPnP bekapcsolással, és még sok más opcióval. Esetleg valaki tud rá bármiféle megoldást? A modem menüjében a "Diagnostics" menüpont alatt számomra furcsaságra lettem figyelmes, a "Port State" menüpont alatt, sejtésem szerint az összes portnak zölden kellene világítani, képet csatolok. Remélhetőleg sikerült érthetően megfogalmaznom.


[link]



2021. okt. 13. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kellett a Sagecom modemet lecserélni? Nálam öt világít zölden, nincs semmi baja már egy éve, mióta behúzták az optikai kábelt. (Telekom tx+vezetékes telefon+internet). Jelenleg is wifit használok.
2021. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert a szolgáltató új modemet adott, a régit pedig vissza kellett szolgáltatni.
2021. okt. 16. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

"esetleg megpiszkálom kicsit a netkábeleket, akkor ideig-óráig, esetleg fél-1 napig jó"

CSERÉLJ KÁBELT

2021. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Húzd ki az ethernet kábelt és tedd vissza, lehet, hogy rossz helyre csatlakoztatták. Hátha.
2021. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!