Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ki nem használt sávszélességet...

Ki nem használt sávszélességet eladni jó ötlet?

Figyelt kérdés
Szinte csak yt-ot használok. Semmi mást. Olvastam hogy a maradék internetet amit nem használok fel, eladhatom 0.20$/1Gb áron. Megéri? Van valami hátulütője? Tapasztalatotok van?

2021. okt. 15. 12:06
 1/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
Hol olvastad?
2021. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már ilyen cégeket, akik azt állítják hogy ezzel foglalkoznak, de annyira shady az egész, hogy én valami átverést, csalást sejtek ezek a cégek mögött.


Mi a francért fizetnének mindenféle kispistának pár dollárt a havi el nem használt sávszélességéért ahelyett hogy vásárolnának normális interneten? Szakmai szempontból is totál nonszensz az egész.

2021. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"eladhatom 0.20$/1Gb áron"


Van 30GB mobilneten, amit kb alig használok el, lehet lefogyasztok belőle egy hónapba 2GB-t max. A maradék 28-at eladom 28 x 0.2$ az 5,6$. Az 1700Ft, én meg 1000Ft-ot fizetek havonta a 30 gigáért. Ez miért éri meg nekik? Az egész koncepció röhejes. Valami más van az egész mögött, vagy az adataidat lopják el így, esetleg proxyként használják a sávszélességed valami illegális tevékenységhez, vagy hasonló disznóság.

2021. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább dumáld meg a szomszéddal, hogy megosztod vele a netet, a költséget meg felezitek.
2021. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen szolgáltatásoknál felhasználói szempontból nem a sávszélesség - hisz azt meghatározza a "bérbe vevő" saját sávszélessége - és nem az adatmennyiség - hisz azt meghatározza a "bérbe vevő" saját felhasználható adatmennyisége - a lényeg, hanem hogy az Internet irányába menő forgalom nem direkt az Ő (a "bérbe vevő") előfizetésén megy keresztül, hanem másén (a "bérbeadóén"). Egyfajta decentralizált, közösségi VPN-szolgáltatás.


A gondok ezzel kapcsolatosan:

1. Jogi probléma: A 2003. évi C. törvény 134. §-ának értelmében hogyha az Internet előfizetésed 3. fél számára értékesíted, akkor a szolgáltató szerződést bonthat.


2. Biztonsági probléma: mi garantálja azt, hogy a "bérbe adott" előfizetéseden keresztül nem valami illegális tevékenységet fognak végezni? Ha ez történik ugyanis, a hatóságok téged fognak elővenni, nem a "bérbe vevőt".


Illetve mi garantálja azt, hogy a "bérbeadó" nem fürkészi ki a "bérbe vevő" forgalmát?


3. Gazdaságossági probléma: egy ilyen szolgáltatásnál értelemszerűen sok lesz a "bérbeadó" - sokan kapnak a "könnyen jövő pénz" lehetőségén - és kevés lesz a "bérbe vevő" - szóval Te (és a többi "bérbeadó" társad) mindezért kevés pénzt realizálhatsz, míg a "bérbe vevőtől" a köztes koordinátor szolgáltató sok pénzt beszedve jól meggazdagszik.

2021. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Residential proxy... Ez arra jó nekik, hogy rengeteg IP címet szerezzenek és ezt kihasználva gyüjtsenek adatokat.
2021. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Unokaöcsémmel átnéztük A 2003. évi C. törvény 134 törvényt is semmi ilyet nem találtam benne. Amint át lehet olvasni a a weboldalán is: [link] amint itt 4,4-es értékelést kapott: [link] És a hivatalos felületein például discord ott is csupa jót írnak róla persze nem mindenki hiszen van aki azt írja hogy lassú de fizet stb. Egyéb youtuberek is promózzák ezért nem hinném hogy bármi rosszat is tennének. A weboldalukon le is van írva hogy milyen adathoz férnek hozzá. Unokaöcsém ismerőse elég régóta használja (2020 eleje óta) és ő elég sok pénzt tudott már kivenni vele. Mutass valami bizonyítékot hogy ez tényleg így van(Honnan veszed hogy illegális dolgokat csinálnak?) A Brave pedig hírdetésekért ad egy kevéske pénzt amit majd egyszer kilehet kérni.
2021. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Unokaöcsémmel átnéztük A 2003. évi C. törvény 134 törvényt is semmi ilyet nem találtam benne."

Pedig ott van benne:

"134. §

...

(6) A szolgáltató az előfizetői szerződés megszegése esetén az előfizetői szerződést a (3)-(5) bekezdésben meghatározott feltételek szerint 15 napos határidővel mondhatja fel, ha

...

c) az egyetemes szolgáltatást igénybe vevő előfizető az előfizetői szolgáltatást a jogkövetkezményekre figyelmeztető értesítését követően is harmadik személy részére továbbértékesíti,"


Illetve a 137. §:

"137. § (1) Az előfizetői szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett (az előfizető hozzáférési pontjára irányuló) forgalom korlátozására, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a szolgáltató az előfizető értesítésével a következő esetekben jogosult:

...

b) a szolgáltatást igénybe vevő előfizető az előfizetői szolgáltatást a szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;"


A szolgáltatók ÁSZF-e ezek alapján rendelkezik - például Telekom:

"5.2. A Szolgáltatás korlátozásának esetei és feltételei, továbbá a megvalósításának módjai


A Szolgáltató a Szolgáltatás korlátozására, így különösen az Előfizető által indított vagy az Előfizetőnél végződtetett

forgalom korlátozására, a Szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a következő esetekben jogosult,

az Előfizető értesítése mellett:

...

b) a Szolgáltatást igénybe vevő Előfizető a Szolgáltatást a Szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy

részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja"

[link]


Vodafone:

"6.2. Az előfizetői szolgáltatás korlátozásának, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett forgalom korlátozásának, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzői csökkentésének esetei és feltételei, továbbá a megvalósításának módjai


6.2.1. Az Szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az Előfizető által indított vagy az Előfizetőnél végződtetett (az Előfizető Hozzáférési Pontjára irányuló) forgalom korlátozására, a Szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a Szolgáltató az Előfizető értesítésével a következő esetekben jogosult:

...

b. a Szolgáltatást igénybe vevő Előfizető a Szolgáltatást a Szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;"

[link]


"5.2.1. A Szolgáltatás korlátozásának esetei


A szolgáltatás korlátozására a következő esetekben kerülhet sor:

...

b. az Előfizető az előfizetői szolgáltatást a Szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére is hozzáférhetővé teszi, illetve továbbértékesíti, vagy azt a hálózati szolgáltatás céljára használja;"

[link]


"Amint át lehet olvasni a a weboldalán is"

Az ő adatvédelmi irányelveik nem zárják ki, hogy a "bérbe adott" előfizetéseden keresztül valami illegális tevékenységet végezzenek, vagy hogy a szoftverük - ami zárt forráskódú, nem auditált - mit csinál a gépeden.


"amint itt 4,4-es értékelést kapott"

A szolgáltatást éltető kommentek többsége nem indokol, csak "imádom ezt az alkalmazást"-jellegű, illetve "remek befektetésnek tartja" (hisz minimális pénzt kap); de ha megnézed a bíráló kommenteket, ott felmerülnek gazdaságossági aggályok.


"És a hivatalos felületein például discord ott is csupa jót írnak róla"

Persze, mert az a honeygain hivatalos felülete, azt ők cenzúrázzák.


"Egyéb youtuberek is promózzák ezért nem hinném hogy bármi rosszat is tennének."

A youtuberek pénzt kapnak a promotálásért - persze hogy nem mondanak rosszat a szzolgáltatásról.


"Mutass valami bizonyítékot hogy ez tényleg így van"

[link]


"(Honnan veszed hogy illegális dolgokat csinálnak?)"

Egy olyan (dVPN) hálózatot, amivel kvázi "elrejtheted" az IP-címedet, remekül lehet illegális dolgokra használni (hálózati szolgáltatások feltörése, megbénítása, illegális szolgáltatások elérése) - lásd TOR.

2021. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs hogy beleszólok a vitátokba.

Akkor itt inkább az a kérdés, hogy proxi üzemeltetése "hálózati szolgáltatás"-nak minősül-e, ugye?

2021. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9:

Ezt a törvény értelmező rendelkezései megmagyarázzák:

"188. § E törvény alkalmazásában:

...

50. Hálózati szolgáltatás: hozzáférési illetve összekapcsolási szolgáltatás nyújtása más szolgáltató vagy vállalkozás számára, illetve az ezek nyújtásához szükséges kiegészítő szolgáltatások."


Ebből az előbbi főként a fizikai szolgáltatásokat érinti - szóval e miatt nem oszthatod meg a szomszéddal a netedet:

"64. Hozzáférés: eszközök vagy szolgáltatások rendelkezésre bocsátása más elektronikus hírközlési szolgáltató vagy vállalkozás részére meghatározott feltételek mellett, kizárólagos vagy nem kizárólagos jelleggel, elektronikus hírközlési szolgáltatások nyújtása céljából, beleértve azt is, amikor ezeket az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások vagy lineáris médiaszolgáltatás nyújtására használják. A hozzáférés kiterjed többek között a hálózati elemekhez és kapcsolódó eszközökhöz történő hozzáférésre, amely magában foglalhatja

a) a berendezések vezetékes vagy vezeték nélküli módon történő csatlakoztatását (ez tartalmazza különösen a helyi hurokhoz és a helyi hurok révén történő szolgáltatásnyújtáshoz szükséges eszközökhöz és szolgáltatásokhoz történő hozzáférést);

b) az informatikai rendszerekhez vagy adatbázisokhoz való hozzáférést előrendelés, ellátás, rendelés, karbantartás, javítási igények és számlázás céljából;

c) az összekapcsolást;

d) a bitfolyam hozzáférést;

e) a fizikai infrastruktúrához való hozzáférést, beleértve az épületeket, alépítményeket és tornyokat;

f) a megfelelő szoftverrendszerekhez való hozzáférést, beleértve a működéstámogató rendszereket, a számfordításhoz vagy ezzel egyenértékű funkciót kínáló rendszerekhez való hozzáférést;

g) a helyhez kötött és mobil rendszerekhez való hozzáférést, különösen barangolás céljából;

h) a digitális televíziós szolgáltatások feltételes hozzáférési rendszereihez való hozzáférést;

i) a virtuális hálózati szolgáltatásokhoz való hozzáférést."


A másik jobban lefedi ezt:

"106. Összekapcsolás: egyazon vagy különböző elektronikus hírközlési szolgáltatók által használt elektronikus hírközlő hálózatok fizikai és logikai csatlakoztatása, annak érdekében, hogy az egyik szolgáltató felhasználói információt cserélhessenek ugyanezen vagy másik szolgáltató felhasználóival, illetve elérhessenek más szolgáltatók által nyújtott szolgáltatásokat. A szolgáltatást az összekapcsolásban részes felek vagy a hálózatukhoz hozzáféréssel rendelkező más szolgáltatók nyújthatják."

2021. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!