Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtueb csatorna létrehozása,...

Youtueb csatorna létrehozása, működtetése hogyan? Többi lent

Figyelt kérdés
Mire van szükség egy youtube csatornához? Elég, ha csinálok egy youtube csatornát, felveszema feltölteni kívánt videókat a laptop webkamerájával és mikrofonjával, ami stereo, és feltöltöm? Ez így elég? Van esetleg itt olyan, akinek van ebben tapasztalata? Privátban szívesen fogadnék némi segítséget, és ott el is mondanám, hogy pontosan miről lenne szó.

2021. okt. 16. 09:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%
HERBY csinált rőla egy csomó videót. Pl.: Ez egy alap: https://www.youtube.com/watch?v=9WdIdGs8sBw
2021. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ mit akarsz, mi a cél. Ha hobbi, nem akarsz több tízezres nézettséget, akkor elég.
2021. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha a csatorna fennmaradásához nem szükséges feltétel a magas nézettség, akkor nem akarok. De aki tud segíteni, akinek van tapasztalata, privátban szívesen elmondom a részleteket. Egy ismeretterjesztő csatorna lenne arról,a mivel hobbi szinten de elég komolyan foglalkozok.
2021. okt. 16. 11:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell, mi hobbi éneklős csatornát üzemeltetünk párszázas nézettséggel. Bár ott az is közrejátszik, hogy ilyenekből Dunát lehet rekeszteni, ő mi csak egy vagyunk a sok közül, kb 0 az esélye, hogy pont ránk kattintson.
2021. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nos, amire én gondolok, ilyen témával szerintem még nem foglalkozik Youtube csatorna.
2021. okt. 16. 11:15
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha komolyabb tartalmat akarsz feltölteni, oda szerintem kevés a webkamera.


Ma már nagyjából az összes androidos telefon tud kíváló minőségben 1080p@24-30-60fps-sel rögzíteni ( legalább a harmada pedig 4K@30fps-ben), ezzel már önmagában egy minőségileg teljesen más videót tudsz felvenni.


Van egy rakás teljesen korrekt ingyenes videórögzítő app amikkel már sokkal több videóbeállítási lehetőséget kapsz a felvételhez ( egy fizetős Filmic Pro meg már ... ).


Gondolom azért telefonod csak van..


Ha nem csak a monitor előtt ülve akarsz dumálni akkor az is egy nagy előnye a telefonnak, hogy bármikor bárhova viheted egy olcsó tripoddal bárhol tudsz felvételeket csinálni és készíthetsz vele egy rakás vágóképet/b-roll-t vagy külön is rögzíthetsz vele olyan dolgokat amiket bemutatnál vagy beszélnél róluk..


Azért sok(talán legtöbb) esetben a telefonok mikrofonja is jobb minőségű felvételeket csinál, mint a laptopé egy külső mikrofon meg egyenesen kincset ér, de azoknak már azért van némi költségvonzata.


Én azt mondom, ha van legalább egy 1-2 éves közepes telefonod akkor pár ezer forint ráfoirdításával sokkal komolyabb minőségű anyagot tudsz csinálni, mint webkamerával..

2021. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én csaka monitor előtt beszélnék a videókban, esetleg bevághatok pár képet de nem kívánok kimenni külső helyszínekre.
2021. okt. 16. 12:04
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem is feltétlen kell kimenni külső helyszínre. Elég olyan helyre menni a lakáson belül ahol jó a megvilágítottság, van valami háttér. A videó minősége máris nagyságrendekkel jobb, mint a webkamera előtt könyöklős verzió. Rendegetg youtuber ezt csinálja..
2021. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt tényleg van rengeteg videó youtube-on, hogy mire kell figyelned. Alapvetően a legfontosabb a copyright. Nem használhatod fel mások szellemi termékeit az engedélyük nélkül. Így a zenék, filmjelenetek bejátszása felejtős. Zenéből lehet nézni a no copyright dallamokat, és kb ennyi. Ezen felül bármit csinálhatsz, amit a józan paraszti ész diktál
2021. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 XxItzPvPxX_YT válasza:
100%

A nagyobb megtekintési arányhoz nagyon fontos a cím választás. Egy jó cím sokkalta több megtekintést hozhat. De emellett az egyéni indexkép is szerepet játszik benne. Egyéni indexkép, azaz ne a videóból ragadjon ki egy "képsablont", hanem magadnak állíts be egy a témához illő képet. Persze ezt a képet előnyös saját magadnak megcsinálod és megszerkesztened. A videófeltöltésekor kulcskifejezéseket/szavakat is lehet megadni, a videó témája alapján. Ezek azok a szavak lesznek, amiket ha beírunk youtube-ba, akkor ezt veszi alapjául keresésnek.


(Az emberek a külső alapján ítélnek. Nekem pár száz feliratkozóm van, és az igényes, figyelemfelkeltő, indexképű és című videóknál, több ezer megtekintést értem el)

2021. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!