Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet a jobb egér gomb...

Hogyan lehet a jobb egér gomb funkcióit engedélyezni/letiltani?

Figyelt kérdés

Ezen a weboldalon a videóra kattintva inaktív pár funkció.


[link]


Videó megnyitása új lapon

Videó mentése más néven...

Videóhivatkozás másolása


Gondolom tartalomvédelmi okokból.


Szeretném megtanulni, hogy hogyan csinálják, és érdekelne, hogy hogyan lehet megkerülni.


Olyannal is találkoztam, ahol a weboldal másolásvédelemmel volt ellátva, sőt olyannal is ahol a jobb egér gomb teljesen le volt tiltva.


Érdekelne, hogy ezeket hogyan csinálják.



2021. okt. 21. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Javascript-tel lehet tenni event handlert a jobb egér gombra. De simán ki lehet kerülni, csak a hozzá nem értők ellen működik.

Egyébként mit értesz azon, hogy "a weboldal másolásvédelemmel volt ellátva" ?

2021. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A weboldalon elhelyezett szöveg volt másolásvédelemmel ellátva. Nem lehetett kivágni, másolni, beilleszteni... Se egér se billentyűparancs használatával sem.
2021. okt. 21. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Pontosan.

Annyival kiegészíteném: a világ legbosszantóbb dolga letiltani (másolásvédelmi okokból) épp úgy ahogy a kijelölést is. Parázson gyalogoltatnám mezitláb azt a fejlesztőt aki ilyet csinál! (Mondom ezt fejlesztőként..)

Tényleges másolásvédelmi szempontból NULLA haszna van, mert fél perc alatt megkerülhető ha akarom. Ellenben UX szempontból borzalmas. Nem egyszer futottam bele abba, hogy a termék egy paraméterére rá akartam keresni a neten, gondoltam kijelölöm és jobb klikk, de le volt tiltva mindkettő. Persze forráskódból gyorsabban kiszedtem mint ahogy begépeltem volna, de rendkívül bosszantó. Mobilon meg nyilván még rosszabb a helyzet, ott érdemes inkább beírni (és ott még az sincs hogy egymás mellé húzom a két ablakot).

Szóval NE, ilyet SOHA ne csináljon senki.


Ez a lehetőség arra való, ha pl csinálsz egy admin felületet és a termékeknél a böngésző context menüjét inkább lecserélnéd új funkciókra: tehát termék törlése, módosítása, stb... tartalomvédelemre ALKALMATLAN. :)


Ez pedig engem is kíváncsivá tett:

"a weboldal másolásvédelemmel volt ellátva"

2021. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2 Mikor elküldtem még nem láttam ezt a hozzászólásod.


Ez nem másolásvédelem, csak szimpla szivatás. Simán megkerülhető az esetek 99%-ban. Pici nehezítés ha a teljes frontend react/angular és a tartalmat a JS rakja össze. Akkor nem fél perc hanem 1,5. :)

2021. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3: Pontosan. Google docs-ban pl. tökéletes, hogy jobb egér gombra a spéci context menü jön elő, ahonnan pl. tudsz új sort beszúrni.


De az olyan oldalról, ahol ilyen "másolásvédelem" jegyében van event handler rakva a jobb klikkre, rögtön menekülök.

Egyetértek, az ilyen weboldalakat be kellene szántani és a helyüket sóval behinteni.

2021. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Edge-ben (lehet Chrome-ban is, de azt nem használom) még csak forráskódban sem kell turkálni, mert az Allow Copy bővítmény egy kattintással megoldja ezt az idióta featuret! :)
2021. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szia!


A kérdező vagyok. El tudnád nekem magyarázni, hogy a fentebb linkelt weboldalon lévő videók esetében hogyan lehet elindítani a letöltést?"


Hát: jössz egy sörrel, mert be kellett regisztrálnom, hogy megnézhessem.. :D (amúgy esküszöm, nem vagyok egy hülye ember, de még mindig nem jöttem rá mi ez az oldal. ez túl elvont vagy én vagyok hozzá túl józan)


Szóval:

A helyzet az, hogy itt sem atomfizika megkerülni a másolásvédelmet, de videós tartalomról lévén szó, egy pici csavart azért tudnak belerakni, mert nem sima mp4 tartalom, hanem egy mpeg-dash streamről van szó.


Szükséged van egy youtube-dl (neve ne zavarjon meg) nevő parancssoros alkalmazásra.


Ha megnyitod ezt a spirituális izét, akkor a videó oldalán nyomj egy F12-es gombot. A hálózat/network fülön látni fogsz valami ilyesmit ha elindítod a lejátszást.


78251a7365f2a9278cbd8b0fd0e58fa936c6d7ec24237f381b6d77299313fa1a.mp4


Most fogod a youtube-dl alkalmazást és meghívod emígyen paraméterezve:

youtube-dl --no-check-certificate -f best {IDE JÖN AZ URL}


Annyi még a trükk, hogy az mp4-et át kell írni a végén m3u8-ra.


Tehát a teljes parancs valahogy így fog kinézni:

youtube-dl --no-check-certificate -f best [link]


Amúgy másolásvédelem szempontjából (is) a [link] egy ügyes cucc, jobb mintha csak szimplán youtube-ra lenne felrakva a videó anyag, de mint láthatod: ez sem véd semmitől.


Létezik még komolyabb DRM: Netflix, HBO GO stb.. használja, na az már nem 1,5 perc, de az se véd meg semmitől. A legerősebb widevine már hatásosabb, viszont az a normál felhasználókat is sok esetben gátolja: pl a vodafone tv most nem megy nekem linux alól...

2021. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kieg: félreértés elkerülése végett:

Így letölteni a videót teljesen legális! Valójában a böngésződ is ugyanígy tölti le és menti le a videó darabkáit, itt csak annyi történik, hogy a végén összefűzzük ezeket a kis szeleteket.


Tehát NEM lett feltörve ezzel sem az oldal, sem a szolgáltató rendszere. (Mielőtt még valaki azt hinné, hogy itt másolásvédelem feltörését oktatom...) Ez a tartalom egyébként is a gépedre kerül (letöltődik ebben a formában)! Tehát ez nem jogsértő!

2021. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem sikerült működésre bírnom a youtube-dl -t. Megnyílik az ablak, majd pár másodperc múlva kilép.
2021. okt. 23. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 jogos, nem emeltem ki, hogyan kell cli programot használni. (Mivel én napi szinten használok ilyeneket, sőt, nem is windowson dolgozok így eszembe se jutott erre kitérni.)


Ha dupla klikkel megnyitod akkor felvillan a fekete ablak és elnis fog tűnni. Nyisd meg a parancssort és onnan kell indítanod.

Gondolom windowst használsz: lehet ott nem települ úgy hogy bekerüljön a környezeti változók közé és bárhol kiadva az utasítást működjön. Nem tudom, de nincs is itthon windows-os gép hogy kipróbáljam. Tehát a legrosszabb esetben a telepítési könyvtrába kell navigálni és ott kiadni az utasításokat.


[link]


Itt van infó a használatáról.

2021. okt. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!