Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Instagram / Tiktok mi alapjan...

Instagram / Tiktok mi alapjan dobálja fel képeket es videokat? Nyilván az alapján mit kedvelek és milyen oldalakat követek, de tegyük fel ha csak kutyákat nézegetek feldobál macskákat vagy elefántokat is? Mivel azok is állatok és lehet érdekel?

Figyelt kérdés
Gagyi példát hoztam fel, bár gondolom érthető mire gondolok. Bővítené az érdeklődési köröm az algoritmus? Ha csak edzős videokat nézek feldobálhat modelleket peldaul? Ugyanis nő-nő és mindkettő lenge öltözet. Például..

2021. okt. 25. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem figyelembe veszi azt, hogy milyen videókat kedvelsz, milyen csatornákra iratkozol fel, a videókon milyenek hashtagek vagy leírás van alatta. Plusz mások akik hasonló videókat néznek mint te, azok milyen olyan tartalmakat néznek még, amiket te nem, és akkor még azokat is feldobhatja. No meg szerintem bizonyos nézettség, vagy "felkapottsági" szint felett is dobálni fog videókat, akkor is ha nem kapcsolódik az érdeklődési körödhöz.


A pontos algoritmust nem szokták közzétenni a cégek és sajnos sokszor nem is működik jól, "beragadhat" valami olyan téma is, ami téged pl. egyáltalán nem érdekel.

Én most azzal szívok, hogy a Spotify valamiért hónapok óta azt képzeli, hogy én imádom az orosz és német nyelvű zenéket, és szinte csak olyanokat ajánl és ahogy néztem, nem is lehet "resetelni" az ajánlásokat. Ha jól tudom youtuben például van erre lehetőség.

2021. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!