Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka ennek az új jelenség...

Mi az oka ennek az új jelenségnek a google találatok között? Auto fordított kamu oldalak tömegét dobja fel találatnak bármire keres az ember.

Figyelt kérdés
Nem olyan régen kezdődött, bármire rákeresek a találatok zöme ez a sok kamu oldal, a közös bennük, hogy mind automata fordítottan magyar, nem igazi magyar oldalak. Régebben nem jöttek ezek egyáltalán a találati listába, esetleg valami beállítással lehetne iktatni őket?
2021. okt. 28. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne mert idegesít
2021. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Remélem itt is nagy buli lesz, mert már az én hócipőmre is dréncsövet kell rakatni.
2021. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mire kerestek rá? tudtok példákat küldeni? én nem nagyon találkoztam a jelenséggel...
2021. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 CspCsj ***** válasza:
100%

#3:

Leginkább angolul keresek, de néha magyar útmutatót (képeket) szeretnék segítségnek beszúrni egy válaszhoz, - az utóbbi időben ilyenkor gyakrabban fordulnak elő gépi fordítású oldalak pl.:

[link]

[link]


A fentieknél ilyen találatokat kapok:

hu.athowto.com

hu.digitalentertainmentnews.com

hu.admininfo.info

hu.omatomeloanhikaku.com

hu.kajimojo.com

hu.macspots.com

hu.node-tricks.com

hu.drunkentengu.com

hu.telusuri.info

hu.railstoolkit.com

hu.aapionline.org

hu.prankmike.com

hu.eyewated.com

hu.admininfo.info

stb.


Sőt néha rengeteg orosz (.ru) weboldalt ad.

2021. okt. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es példájából kiválóan látszik miről van szó. De nem csak technikai jellegű kereséseknél jön elő hanem bárminél. A múltkor egyszerűen azt próbáltam kutatni hogyan kell elképzelni az avas ízét az olajnak, tehát tényleg egyszerű hétköznapi keresőszavak esetében is már az első a találat is egy kamu oldal és sűrűn követi a többi:

[link]

Azt tudom, hogy az oldalak üzemeltetői (pénzbe kerülő) optimalizálással elérhetik, hogy valahol a google találati lista élén legyenek, ezért is furcsa, hogy most valódi oldalak helyett ömlik a kamu sőt még a találati listák legelejére ráadásul.

2021. okt. 29. 08:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. Köszi, nekem nem tűnt fel, mert munkámból fakadóan 99%-ban csak angol keresőszavakat használok, ott pedig értelmét veszti az automata fordítás. :)


Valóban érdekes jelenség.


Technikailag úgy tudnám elképzelni, hogy az oldalt automatikusan lefordítják több nyelvre (csak a tartalmat), lehet akár valami google translate API-n keresztül és mivel külön oldalon jelenik meg, beállítva az országkódtól kezdve minden:

<html class="no-js" lang="hu">

<meta property="og:locale" content="hu-HU" />

és a teljes tartalom és SEO is magyar, ezért a google magyarnak nézi az oldalt. Amúgy jogosan, mert valóban minden feltételnek megfelel.

Persze jogos kérdés, hogy hogyan került előrébb, mint mondjuk az igazi magyar tartalmak: ennek pedig az lehet az oka, hogy valószínúleg másik 45 nyelvre is ugyanígy le van fordítva, így az oldal/domain látogatottsága és az oldalra mutató linkek száma, stb... nemzetközi szinten 1000x nagyobb mint egy teljesen magyar weboldalé. Így mivel népszerűbb, gondolom relevánsabbnak tartja a google is. Miért éri meg nekik ez? Növeljén a látogatottságot, mert feltételezem reklámokból élnek.


Sajnos nem tudok megoldást rá, mivel hiába állítod be, hogy csak magyar nyelvű találatokat szeretnél: semmiben nem tér el egy rossz helyesírással megírt valóban magyar weboldaltól.

Bármilyen egyéb szűrési módszert használnál (pl csak .hu találatok) azzal hasznos találatokat veszítenél, mivel rég nem igaz az, hogy egy többnyelvű oldal esetén több domain-t is használnak, szóval a .com is lehet eredeti magyar oldal.


Talán a google idővel fellép ellene. Az viszont talán még érdekesebb (és ezzel én is rendszeresen találkozom) hogy youtube videók esetén is megjelent a probléma, bár ott sokkal egyszerűbb a válasz rá: maga a youtube ad lehetőséget a fordításra... tehát a cím és leírás is lehet több nyelvű.

[link]

Persze nem kézzel teszik mindezt, hanem szintén automatikusan így hasonlóan jó eredményeket érnek el, mint a fent említett találatok.

2021. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyomorult google ha így marad eskü bingen fogom nyomatni.
2021. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nálam is ez van... de müködnek olyan kamu oldalak is, hogy egyszer a nevemet írtam be a keresőmotorba, s kidobott egy scam websiteot. A találatoknál a nevemet írta s utána a következőket "alszik ló nyár".. mondom mi a fene ez.. szóval már teljesen értelmetlen weboldalakat dob ki, ami valószínű nem is létezik, csak vírus az egész.
2022. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a jelenség továbbra is változatlanul fennáll. A google úgy látszik semmit nem akar kezdeni a dologgal. :(
2022. jan. 5. 09:26
 10/12 anonim válasza:
nekem ez most is fennáll.. folyton kidob ilyen hülye weboldalakat.. mind kamu, fordított weboldal.. legtöbb orosz nyelvről fordított
2022. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!