Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes még rendelni Ali...

Érdemes még rendelni Ali expressről?

Figyelt kérdés

Most az új vám rendszer miatt egyáltalán megérkezik, amit rendelek? Ha igen, akkor általában mennyit kell rá várni?


Még mielőtt bevezették a vámot, rendeltem egy bikinit, de soha nem érkezett meg, így most nem tudom, lehet -e bízni még benne.


2021. nov. 6. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
En kb. 5x rendeltem mult honapban es nem vamoltak egyik csomagot sem. Nem tudom, hogy szerencsem volt, vagy csak leszarjak mar az egeszet.
2021. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"rendeltem egy bikinit, de soha nem érkezett meg"

Ilyen előfordul, de nem szokott vele gond lenni, mert az Ali visszatéríti az ilyen eseteket.


A vám eddig is létezett, amit július 1-től bevezettek az az ÁFA-mentesség.

Igen, esetenként érdemes, de számíts rá, hogy a november már karácsonyi forgalomnak számít az amúgy is lassú belföldi szolgáltatónál, ha most rendelnél, lehet csak 2022-ben kapod meg a cuccot. Lásd a másik mai kérdést e témában: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

2021. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van amit megéri, van amit nem. Amíg csak a 27% áfát dobják rá, még nincs is gond, mert ezt itthon is megfizeted, általában nem akkora összeg, hogy földhöz vágjon. A probléma a posta vámkezelési díja, ami néha több, mint az áru áfával megemelt ára. Sajnos lutri, hogy ezt felszámítják-e vagy sem, ha egy külföldi EU-s elosztó központba érkezik először, ott vámolják és továbbítják EU-n belül, akkor nem kell, külföldön nem sarcolnak. Egyedül a Magyar Posta az, ami ezt a díjat kiveti, ha a küldemény egyenesen ide jön és itt vámolják. Emiatt nem éri meg párszázas dolgokat rendelni, mert lutri, hogy felszámítják-e vagy sem, ha meg igen, akkor a dupláját fizetted. Az áfával nincs gond, de a posta egy rablóbanda.
2021. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, amikor kiírja a végső összeget a rendelésnél, akkor a szállítási költségben már benne van az áfa is?

Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz.

2021. nov. 6. 11:22
 5/5 anonim válasza:
Ha a terméknél az ár alatt ott van:"Price includes VAT" akkor azt már ÁFÁval növelten számolták, és a fizetésnél benne van az áru értéke + a szállítási költség és az ezekre rakódó ÁFA. Most már érdemes minél nagyobb összegű árut összeszedni egy csomagba, mert a posta csomagonként(150 EUR-ig) számolja fel a 399 Ft-ot, ha online fizeted ki. Ehhez kapsz SMS-t, így a telefonszámodat érdemes feltölteni az ali-ra. Ha kézbesítéskor fizeted, akkor 799 Ft lesz.
2021. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!