Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifin mennyi a Diginet 1000-es...

Wifin mennyi a Diginet 1000-es csomag elfogadható sebessége?

Figyelt kérdés

Csak internetem van, a szolgáltató ZTE ONT-jával. Nincs olyan eszközöm, amit kábellel rá tudnék kötni tesztelni a sebességet. Két 4K tévét, egy Xbox One X-et és két telefont kellene kiszolgálnia. iPhone XR-en mérve a speedtest.net 30-50 mbps letöltést, illetve feltöltést mutat. Vettem egy gigabites routert, a ZTE GE portjára kötöttem. Csak úgy simán. Ezzel 5GHz-en 90 mbps-t értem el. Még mindig nem az igazi. Ma elkértem a PPPOE kapcsolathoz a felhasználónevet és jelszót, a ZTE-t ügyfélkapun keresztül bridge módba állítom.


Így milyen sebességre számíthatok? Mi az, ami wifin már elfogadható? Nyilván nem 7-800 mbps-re gondolok, de ezzel a megoldással mekkora sebesség növekedést érhetek el?



2021. nov. 9. 11:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg dologtól függ. A távolság, a közelben lévő egyéb wifi csatornák, a vevőegység, stb... szóval ezt lehetetlen megmondani.


Amúgy xbox-al tudod tesztelni a sebességet. Szerintem a rajta lévő böngészőből menni fog a speedtest és azt rá tudod kötni kábelen. Az jobb kiindulási alap.

2021. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

jol mondja az 1et a wifi nem így működik. MI van körülötte mennyi fal van körülötte az access point és a client tudása, tényleg ezer kis hülyeségtől függ. A wifi egy túlélésre való rendszer.. 90 megabit egy mobiltelefon esetén már elég. Nekem is 54.58 lett a speedtest eredménye.


5g-n is lemérem mindjárt

2021. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az Xbox jogos, köszönöm, erre nem is gondoltam.


A wifi sebesség lenne a lényeges, hogy ott várható-e a bridge módba kapcsolás után pozitív javulás és másnak milyen gyakorlati tapasztalata van. Nyilván ezernyi változó van, ami befolyásolja, de a hozzászólók konkrét sebessége érdekelne a router mellett mérve, panel környezetben. Nem arra gondoltam, hogy nekem is ennyi lesz, de ha mondjuk nálam lesz 120 mbps, másnál meg megy 400 is, akkor utána járok, hogy ki tudnék-e többet hozni a csomagból.

2021. nov. 9. 11:54
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Neked is 2-es! Ilyenekre gondoltam.
2021. nov. 9. 11:55
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

tp link valami regebbi 10e ft koruli router 5g-n 340 megabit

tenda 5-6 eves 8e ft os router, 180-220 megabit ingadozo volt



telefon: pocophone f11


ezen mérési eredményeket tudom neked adni.

2021. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

F1

na. elírtam

2021. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
tp link megnézve archer c6 a tipusa
2021. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tenda AC5 AC1200-at vettem tegnap. Nem akartam drágábbat venni, ha érdemi változást esetleg úgysem hozna. Majd meglátom a tapasztalatokat, ha a bridge móddal tudom növelni, akkor veszek egy komolyabbat. Persze nem cél a kimaxolás, elegendő, hogy 4K Netflix mellett a Warzone még játszható maradjon xboxon és ne legyen 5% pocket loss.
2021. nov. 9. 12:12
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

#3 Azért javasoltam az XBOX megoldást, hogy nézzük meg mennyi a tényleges sebesség amit vezetéken el tudsz érni. Ha gond van a hálózattal, hiába akarsz 300-400Mbit-et, ha csak 250 jön eleve :)


Nekem UPC koax hálózaton, 500-as nettel (5GHz wifi):

laptop: 364/22

mobil: 310/22


vezetéken egy régi core2-es géppel mérve, ami nas-nak van befogva:

[link]


A voda eszköze bridge módban. A belső hálózatot pedig nem a sima "otthoni" eszközök fedik le, pl a wifi-t egy Ubiquiti UniFi UAP-AC-LR adja, az egyik switch egy TP-LINK TL-SG108E, a másik ennek a nagyobbik tesója 16 porttal és egy régebbi Dlink DIR-825 látja el a router szerepét ddwrt-vel. (Utóbbi most kerül majd cserélésre egy -jóval erősebb- Mikrotik által.)

Szóval nagyban függ a hardverektől is. :)

2021. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ez valami beugrató kérdés..???


Természetesen ekkor 0 lesz a sebességed, azaz csökkenni fog.

2021. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!