Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Aliexpresses rendelések után...

Aliexpresses rendelések után milyen felületen tudom beadni a vámnyilatkozatot?

Figyelt kérdés

ebev portál, ennyi megvan, de azon belül nem találom... illetve abban sem vagyok biztos, hogy az aliexpress bármilyen számla jellegű dolgot kiállított volna, ami alapján ki tudom tölteni a nyilatkozatot.

Segítene valaki, akinek van ebben tapasztalata?


2021. nov. 16. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a postai nyomkövtésben olyant látsz, hogy "Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől", akkor pár napon belül kapsz egy sms-t és egy levelet a Magyar Postától, amiben le lesz írva a teendőd.

"számla jellegű dolog": a rendelés számlája (igen, van ott is olyan, aki ad/küld), PayPal igazolás vagy a rendelés-visszaigazolása, illetve ezekről screenshot mellékelve az emailben beküldendő nyilatkozathoz csatolva

2021. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem írtak sms-t hanem kérték a 800 forintot.

Ha írnak sms-t akkor ki tudtam volna kártyával fizetni és olcsóbb lenne de az nem érdekük

2021. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fent leírtak a valóban VÁM köteles cuccokra vonatkozik, nem a július 1-től érvényes ÁFA mizériára.
2021. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:

Én kiakadtam, mint az órarúgó.

Jött egy sms, hogy vámkezelt csomagom érkezett. További infó posta.hu/vam vagy ilyesmi. Volt egy nyomonkövetési szám.

3 féle csomagot vártam, de egyikre sem illett a csomagszám. Nagynehezen feltudtam hívni őket, de nem jutottam előre. Aztán az egyik csomag adatait megadtam. Pont az volt az.

Van egy nyilatkozat, azt letöltöttem, kitötöttem lefotózva meg a smartbankba az utalásról screenshotot készítettem. Ezek feltöltöttem és ennyi. Megkaptam a csomagot.

[link]


Én ezt töltöttem le és ki.

2021. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:
Nyilatkozat automatikus postai vámkezelésű küldeményhez.
2021. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!