Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodafone router alatt van egy...

Wassycs kérdése:

Vodafone router alatt van egy TP-Link routerem ami alatt van egy szerver. Nem tudom pingetni a TP-link routeremet sem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy egy vodafone modemre be van dugva egy TP-Link router ami kapott egy IP-t, a laptoppal fel vagyok csatlakozva wifin ugyanarra a voda modemre egy az IP tartomány 192.168.0.x és a laptopról nem tudom pingetni a routert. Viszont a router alatt van egy szerver onnan meg elérem a netet sőt onnan a laptopomot is tudom pingetni. A szerver IP-je 192.168.1.119

Ezt egyszerűen nem értem, valakinek valami ötlet, hogy mit nézzek meg?



#router #szerver #belső hálózat #router alatt router
2021. nov. 23. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ketszer natolsz gondolom én mert egyszer 0.x máskor 1.119 ről beszélsz
2021. nov. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van két alhálózatod. A vodafone-os:

192.168.0.0/24

Erre kötötted a tp-linket aminek pedig a 192.168.1.0/24 a hálózata. Ezen belül van ugyebár a szervered.


Namost a tplink szemszögéből a 192.168.0.0/24 az internet. Tehát a routing az úgy működik az 1.0-ás hálózatban, hogy minden ami nem a 192.168.1.0/24 alá tartozik, azt a WAN portja felé irányítja, ergó a routerednek van egy 192.168.0.0/24-es címe is.

A laptopoddal azt próbáld meg pingelni. Ha a WAN porton lévő IP címre sem reagál a tplink, akkor megkell nézni, hogy a tplink-nél nincs-e tiltva az "internet felől" érkező ICMP csomagok.


Amúgy kintről az internetről úgy tudod elérni a szervert (ha duplán natolsz) hogy az adott portokat a tplink fele forwardolod, és onnan tovább a szerverre. Bár ezt nem javaslom túlzottan.

SOHO sz@rokkal (már bocsánat) ne használj két alhálózatot, mert nem elég "okosak" ahhoz, hogy betudd állítani normálisan a routingot.


Szóval vagy a voda porfogó dobozát kell bridge módba tenni és csak a tplinket használni (ha nem teheted bridge módba valami miatt, még mindig használhatod a tplinket egyedüliként, akkor viszont tedd a vodánál DMZ-be a tplink WAN portos címét), VAGY ha szükséged van mindkét wifi-re akkor a tplinket tedd csak AP módba.


Kiegészítés: a voda nem engedi a bridge módot alapból, sok esetben külön kell a szolgáltatónál kérni, de ezt megteheted telefonon is. Amíg van ipv6-os címe a módemnek, addig pl nem engedi a bridge módot. :D Mindegy, engedjük el... ezzel kell együtt élni.

2021. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dupla NAT alatt vagy. Van egyszer egy 192.168.0.0/24 hálózatod, amit a Voda router ad, plusz rádugtad a saját routeredet a WAN portjával, az a router meg ad egy 192.168.1.0/24 hálózatot.

A szitu a következő:

- A PC-ről nem tudod pingelni a TP-Linket, mert az a router nem válaszol a PING-re a WAN portján

- A szerverről nyilván eléred a netet, mert egyszer NAT-ol a TP-Link, aztán a Voda router és megy a net

- A szerverről azért tudod pingelni a PC-t, mert a TP-Link kifelé kiengedi az ICMP-t és a szerver szempontjából olyan, mintha a PC-d a publikus neten lenne


Hívd fel a Vodát, hogy tegyék a routerüket Bridge módba, aztán használd a saját routert úgy, hogy a PC és a szerver is arra van dugva.

2021. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!