Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A fb. milyen algoritmus...

A fb. milyen algoritmus alapján ajánl nekem ismerőst a "kit ismerhetek" alatt?

Figyelt kérdés

Tehát van- e bármi jelentősége; hogy ha vki egy időben gyakran szerepel az első 3 helyen; főleg az első helyen? Mert ott általában olyan embert ajánl; akivel ugye van közös ismi. Azaz; az elképzelhető; hogy ennek valamely közös ismerősünk és a "kit ismerhetekes" személy beszél rólam vmit és a fb a hang felismeres alapján azonosít is engem mint ajanlando embert? (A fb-os hang felismerő progi se a param egyik része; értsd. Volt ; hogy csak szipogtam; megvoltam fázva; S egy szót se beszéltem a megfàzasomrôl senkinek-S a neten se keretestem rá gyógyszert; meg semmi ilyenre- és mégis pl. az ottrivin reklámja bukkant fel a neten; feltünoe n agresszívan) Tehát ez alapján; ha 2 ember beszél rólam ( és mondjuk tényleg van is rá oka).. akkor lehetseges ez a féle algoritmus? Vagy "csak" az első 3 ban általában olyan ember van aki nagyobb eséllyel nézz rá az adatlapomra?

Summa summarum: Mi alapján ajánl a fb ismerőst? Van e értelme bármiféle rendszert; eszeruseget keresni benne; vagy ne keresünk benne ráciot... mert nincs benne;az ajánlás pusztán a véletlen műve lenne?

Úgy gondolom hogy Nem.



2021. nov. 24. 03:03
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szia a kit ismerhetek kategóriában (főként) az olyan embereket ajánlja, akikkel vannak közös ismerőseitek, azaz közös az ismerettségi körötök, vagy akinek most frissen van regisztrált profilja.


De olyan is előfordulhat talán, hogy olyan embert is beajánl a kit ismerhetek kategóriában, akivel egy közös ismerőst sem lát a szemed, az mondjuk lehet helymeghatározás szerűen is, hogy a Facebook szerint túl közel vagytok egymáshoz.

2021. nov. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Semmiféle logikát nem bírtam eddig fölfedezni a f.b. ezen tevékenységében.

Az pedig különösen vicces, hogy időnként még olyan személyeket is megpróbál ajánlani, akik már több éve megjelölt és elfogadott ismerősök, barátok.

:)

2021. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A véletlentől egy kicsivel több, de amennyi információt figyelembe tud venni, a legtöbb embernek még a véletlen is elfogadhatóbb magyarázat.
2021. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!