Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hány dB-es végzáró csatlakozó...

Hány dB-es végzáró csatlakozó való Vidanet 200-as internethez?

Figyelt kérdés

Laikus kérdés, de eddig senki nem tudta megválaszolni.

A szerelő bekötötte a netet, most a falból csak egy koax kábel lóg ki, amin egy elosztó van; elég igénytelen megoldás. Szeretnék egy végzárót beépíteni, hogy eggyel normálisabban nézzen ki, de nem tudom, hogy az 1 vagy a 4dB-es lesz a jó. Ugyanezen a kábelen fog a TV is jönni, az elosztót nem lehet beépíteni?


2021. nov. 24. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a szerelő tudja megmondani, aki ismeri a jelszinteket azon a környéken.
2021. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Pontosan miről is van szó? Van egy kábel ami egy elosztóba végződik és az egyik ágáról megy az internet a másik jelenleg üres, jobb esetben egy 75ohmos lezárás van, hogy ne küldjön vissza zajt a hálózatra. Ha lesz a tv akkor oda lesz bekötve. Azok az elosztók idővel tönkre mennek, ha elfalazod akkor hibajavításnál ki kell azt onnan szedni az meg ugye rombolással lehet csak. Esetleg modemáthelyezést lehet kérni, akkor megtoldják az 1 bejövő kábelt és oda teszik az elosztót ahol már nem látszik. És a net és a tv kábel meg már onnan megy. És akkor már lehet játszani az esztétikával. Ezt a dB-es végzárót nem igen értem. Az, hogy te jelenleg egy nem használt kimenetre milyen jelszintű végzárót teszel (igazából azt se tudom ez mit jelent) az a szolgáltatásba nem változtat, mert magán az osztóra van ráírva a jelszintcsökkentése a bemenethez képest. Azt meg műszerrel mérik ki, hogy melyik elosztó az odavaló.
2021. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Antenna dugaljra gondolok, de köszönöm!
2021. dec. 31. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!