Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom konfigurálni a...

Hogyan tudom konfigurálni a 2. routerem?

Figyelt kérdés
Az első (main) router egy szolgaáltató által adott, viszont annak nagyon gyenge a wifije és csak egy gigás slotja van. Szóval vettem egy másikat, viszont ezen nincs ilyen kör alakú ethernet port. Szóval direktbe nem tudom bekötni a netet, csak a másikon keresztül. Így viszont nem tudom konfigurálni mert mikor az 1.1-re megyek akkor csak a main router loginje jön be. Ha kikapcsolom az elsőt akkor meg nincs net és nem jön be semmi. Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni... Nem találom a 2. routernet az IPjét sem és fogalmam sincs most hogyan tudnám ezt megoldani..

2021. dec. 8. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A szolgáltatói modem+router eszközöket át lehet rakni csak külön modem/bridge módba, és akkor a második saját eszköz lesz a router. Addig jó, hogy a fő eszköz loginje jön be, és ott kell módot váltani. Majd bekötöd utána a másodikat, az is kap egy IP-t, és a kapott IP-n belépve tudod annak a felületét konfigurálni. Kör alakú ethernet amúgy sincs, ha koax-on keresztül kapod a kábelnetet, akkor a kör alakú koax kábel megy be a szolgáltatói modembe, majd annak egy portjából egy hálókábel (ami eddig pl. a gépbe ment), az a router WAN portjába (el szokták fizikailag és színnel is különíteni, jelezve hogy oda megy be a net, a többi port pedig a router-ből a többi eszközbe).
2021. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, koax, mindenféleképpen arról jön a net, mert kihúztam mindent azon kívül (csak az meg a router tápja marad és volt wifi szóval net is volt) Alapból egy UTP kábellel van összekötve, a LAN1 ből (mert az a gigás) megy át egy másik portjába a másik routernek. Azt mondod, hogy ne egy másik portjába hanem az Internet (kék) portjába rakjam? De akkor is a fő routert fogja szerintem beadni.. De ezt majd kipróbálom holnap! Más IP lesz vagy attól, hogy az Internet portba rakom mi fog változni? Nyílván nem lesz net egyik gépen se mert ahhoz az egyik LANjába kéne raknom a 2. routernek és ez a Bride mód se tudom mi...
2021. dec. 8. 15:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bridge módba rakod a modemet (így hívják - amúgy tévesen - a szolgáltatói routert, ma már semmi köze a hagyományos modemhez), akkor az csak egy átalakító lesz, ami a koaxból ethernetet csinál, nem lesz külön IP címe, nem lehet konfigurálni. Csak összekötöd az 1-es portot a te routered Internet portjával, a router fog kapni egy külső IP címet (nem feltétlenül publikus, de külső) a szolgáltatótól, illetve lesz egy belső IP címe, ami fix, azon tudod konfigurálni. Innentől csak a te routered konfigurációja jön majd be, mivel az kezeli majd a netet, a szolgáltató modemje csak modem lesz, router funkciók nélkül.
2021. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

vagy

[link]

2021. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ezt hogyan tudom bekapcsolni vagy bridge-be rakni?
2021. dec. 8. 15:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, hogy a LAN1ből a másik Ethernet (kék) portjába rakom, semmi eredményt nem hozott, az eredeti IP címre semmit sem hozott be és mást is próbálgattam de nem tudom mi az IP címe megnéztem a Default gatewayt és az az eredeti maradt ahol nem hoz be semmit. Persze újra indítgattam minden után de úgy se. Aztán próbáltam azt, hogy csak a gépemet rakom rá UTPvel a másik routert nem, hogy offline valahogy tudom-e konfigurálni, mert elvileg lehet de valami 169.254 es IP címet kaptam, a gateway meg ipv6os invalid cím lett szóval semmire se jutottam ezzel sem.. Fogalmam sincs mit kéne csinálni..
2021. dec. 8. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Csörr a szolgáltatónak, hogy kapcsolják a modemjük bridge módba, azt ők tudják megcsinálni. A routert pedig reseteld.
2021. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Melyiket reseteljem? De valahogy csak lehet konfigurálni a 2. routert.. Annyi kéne, hogy statikusan meg tudjam adni neki az ip címet és akkor elérném meg tudnám konfigurálni mindkettőt
2021. dec. 8. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!