Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lett a Magyar torrent...

Mi lett a Magyar torrent oldalakkal? kevesebb lett az ember és a tartalom.

Figyelt kérdés
Halihó mindenkinek, pár torrent oldalon vagyok fent pl Ncore, Estone stb, az utóbbi hetekben/hónapokban látom hogy egyre jobban csökken mind felhasználó/tartalom egyaránt, olvastam hogy N-oldalon egy csomó embert kidobtak pár hónapja illetve be sem lépnek, a tartalmak ritkulnak és csökkenek, film-sorozatok egyaránt pedig régen aktívak voltak az oldalak, ez gondolom köszönhető a Netflix és egyéb legális oldalak, ne értsetek félre van Netflix és HBO GO előfizetés de mellete torrentezek is, csak csodálkozom hogy csökken az torrent oldalak népszerűsége, de azért minden esetre vannak mentéseim.. változtak volna a fogyasztói szokások? a válaszokat köszönöm.

2021. dec. 9. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mire alapozod, hogy kevesebb a tartalom?

Ncore:

2018: +42 ezer darab új torrent

2019: +55 ezer darab új torrent

2020: +75 ezer darab új torrent

2021. a mai napig: +98 ezer darab új torrent (ez a 3 évvel ezelőtti feltöltött torrent duplájánál is több)


Kevesebb tag van, mert aki nem használja, az kiesik. Annál több aktív marad bent. Ez nem jelzőszám semmire.

2021. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzékeltem a csökkenést. Nyilván ami elérhető netflix-en vagy hbo go-n szinkronosan, azt nem töltöm le, mert csak helypazarlás. Főleg ha 4K dolby vision minőségben szeretném és csak 1x nézem meg amúgyis.

Ha nincs szinkron (csak torrenten) vagy valami régi klasszikus ami máshol nem érhető el, azt továbbra is torrentről szedem én is. Sőt, volt olyan film, amit azért szedtem le, mert ott magasabb bitrátával került fel a BD forrásból.


Továbbra is használatban van (főleg itthon, ahol azért sokan szeretik a szinkronos tartalmakat). A Netflix pl spúr sokszor, hogy a nem saját gyártású sorozatokhoz/filmekhez megvegye a szinkront. Sőt néha a saját gyártású esetén sem készít hozzá, pedig számomra úgy élvezhetőbb (ha nem csapják össze, mert azért van 1-1 film amit eredeti hanggal néztem, mert olyan rossz lett a szinkron).


Persze tudom, most jönnek majd az "eredeti hanggal minden jobb" fanok (ami nem teljesen igaz, van aminek kifejezetten jó a szinkronja), de ezt nem vitaindításnak szántam: nyelv és feliratválasztás lehetősége mindig is jelen volt, én csak amellett kampányolok, hogy a plusz egy hangsáv kerüljön fel a lehetőségek közé mindig.

2021. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amire nincs érdeklődés, az nyilván nem kerül fel. Én például felveszek egy műsort a Dunáról, ami engem érdekel és szeretném megtartani magamnak. Az első 3 évadra még jókora igény volt az N-es oldalon, a kérések között fedeztem fel, így ha már megvan, miért ne mehetne fel. Vitték is százas nagyságrendben, amiért megérte fáradni vele. A negyediket is feltettem még, de azt már 100 alatt vitték és a seed is nagyon hamar elhalt róla, nekem bedöglött a NAS-om ami seedelte, így egy hétig nem volt rajta seed, törlődtek az oldalról. Azóta lement még két évad, de azokat már nem tettem fel, a kéréseknél sem jelentkezett rá igény. Szóval igen, egy bizonyos réteg eltűnt az oldalról, de azért a nagyon népszerű, premier tartalmak felkerülnek. Ott is inkább az a gond, hogy a forgalmazók kezdik beszüntetni a DVD, BD kiadást, az volt eddig ezeknek a fő forrása. Most már a streaminget erőltetik, de ott meg az esetek többségében nincs 5.1-es hang, míg a DVD-ken már úgy 20 éve standard. Ez véleményem szerint visszalépés - és itt most nem feltételnül a torrentről beszélek, hanem a legális formákról is, nekem például van egy kisebb DVD gyűjteményem, régiek és újak egyaránt, szinte mindegyik megszólaltatja a hátsó hangszórókat, míg például a Star Wars 9. része ki se jött már DVD-n és jó sokáig hivatalosan csak sztereó hang volt hozzá elérhető, a torrentes közösség fabrikált hozzá egy amúgy egész jól sikerült 5.1-es hangsávot. Szóval a kiadók terelik az embereket a kalózkodás felé, és ez szomorú.
2021. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az aki mindig a torrent oldalak lehalásáról és a Netflix győzelméről írogat? Mert ugyanazt a sablon szöveget tolod mint előtte.

Azt pedig hogy csökken, minek alapján írod? Mert nettó hülyeség. Nem csökken, nő!


A Netflix-et meg a hajadra kenheted, mert nem csak az van, van mellette még egy tucat (Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+, Hulu, Paramount+, Disney+, HBO Max, Peacock...)

A Netflixről is folyamatosan kerülnek le sorozatok, lásd nemrégi hír:


"Jön ki az év végi vérengzési lista! A Netflixről lekerülnek 12.31-én: Sons of Anarchy, Prison Break, How I Met Your Mother, Homeland, Family Guy, Vexed, Jack Taylor, Young Justice, Fullmetal Alchemist, The Break, 3 Transformers-animáció"


Aztán fizethetsz elő 6 szolgáltatóra hogy nézz valamit.


Hja, és persze szinkronosan ne akarj nézni, mert csak feliratosan tudod. nCore meg tele van olyan tartalommal, ami tényleg csak ott van fenn, sehol máshol. 1080p sorozatok rárakva a magyar szinkront ami jobb esetben csak DVD-n jött ki, vagy még ott sem.


Egy szó mint száz, amikor még egyedül volt a Netflix, akkor talán csökkenhetett a torrentezők száma, de mióta ezer felé oszthatod a pénzed, ugyanúgy nő a használata.

2021. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

5# A Netflixen igaz hogy sok feliratos, de a legtöbben népszerű tartalmakra mennek, pl Squid Game, Vaják, stb, és a többségnek ez kell, a Netflix is szépen fejlődik szinkronok és feliratok terén de már nem saját gyártású tartalmak is kerülnek fel pl Madagaszkár 1, Croodék, stb, a Squid Game is már szinkronos, a D+ is vannak már szinkronos tartalmak, Sorozatjunkie: "Nem Disney-sorozatok, amik érkeznek nemsokára itthon a Disney+-ra magyarul - ezeknek már elérhetőek epizódjaik szinkronnal/felirattal: The Walking Dead, The Big Leap, American Dad, Bones, Criminal Minds, How I Met Your Mother, My Name Is Earl, Scrubs, Siren, Ugly Betty, Alias, Criminal Minds: Beyond Borders.

Természetesen még sok minden más is lesz, de ezek már 100%."

Idővel minden tartalom szinkronos lesz! Azért tartalmat tárolni is kell, mert a merevlemez, SSD, pendrive nem olcsó, és eléggé macera letölteni, tárolni stb, Sőt, szerintem pont azért térnek rá egyre többen a streaming platformra, mert kényelmesebb és könnyebb.. bár a torrent nem fog eltűnni, de marginális lesz már csak használva.

2021. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy emlékeztető, hogy a másfél pipás megmondó és a kérdező ugyanaz az ember két fiókból:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

2021. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Azért tartalmat tárolni is kell, mert a merevlemez, SSD, pendrive nem olcsó, és eléggé macera letölteni, tárolni stb, Sőt, szerintem pont azért térnek rá egyre többen a streaming platformra, mert kényelmesebb és könnyebb.."


Tegyünk helyre pár dolgot: nCore-on 48 órát kell visszaseedelned. Vagyis ennyi géphasználat közben fut a háttérven, utána törölheted. Csak eddig foglal helyet. Azt pedig nem értem letölteni miért macera. Rákeresek a sorozatra, ott van a lista, kiválasztom ami kell, letöltöm. Ezzel szemben ha online akarom nézmu, akkor először rá kell jöjjek épp melyik streaming szolgáltatón van fent, és fizethetek elő rá.

2021. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A tárolás problémáját én sem értem.. Egy sima egy lemezes NAS fillérekbe kerül, amibe beraksz egy 4TB-os lemezt és megvagy. A felhasználók 90%-ának bőven elég.


Én most tervezek építeni egyet (nem a filmek miatt, munka miatt, így erősebb lesz mint egy nas) és 5 lemezes, RAID5-ben, 5x3TB (tehát 12TB tényleges tárhely). Ebből lehet szorítok helyet pár filmnek is, amik megérik a 4K-s minőséget. Ezek már nem olyan elérhetetlen dolgok... :)


Tény, hogy a streamingen egyre több a szinkronos tartalom, de még mindig kevés. És hiába van több előfizetésem, nem tudok mindenre előfizetni.. (mondjuk a TV-t lemondom ha megszűnik a DVB-C és csak IPTV lesz egyszer) akkor spórolok pár ezret. De a netflix drágult, és az hbo go-val együtt ~6400Ft. Ehhez jön még a tv előfizetés, ami kb 2500Ft lehet a teljes csomagból, ha levonom a netet. Ez így már majdnem 9000 és még ha le szeretném fedni a teljes kínálatot, akkor kellene egy Prime, és egy Disney+ előfizetés minimum (és akkor csak azokat vettem amik biztosan érdekelnének) szóval ez plusz 5-6eFt körül lehet. Így szumma kb 15eFt-ba kerülne az, hogy filmeket nézzek, ahonnan ráadásul rendszeresen kikerülnek sorozatok és filmek, így nem is nézhetem akármikor vissza.


Szóval pofátlanság. Ráadásul a minőség az messze elmarad a BD verziótól. Úgyhogy marad a 9000Ft és a torrent ami kiegészíti egy normális szolgáltatásra, hogy ne érezzem pénzkidobásnak.


(Mielőtt valaki azzal jönne, hogy miért nem veszem meg lemezen amit akarok: mert van amit ki sem adtak normálisan itthon. Hiába akarnám BD-en megvenni, ha nincs, és még a DVD verziót is vadászni kell..)

2021. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8 A felhasználók 90%-ának 1TB elég. Fenéket, 500GB is. Egy 1080p film 10-15GB, és addig kell tárolni amíg nCore-on letelik a 48h seed idő. Teszem azt naponta 1 filmet megnéz, és 2 hét alatr seedel vissza, akkor is 210GB hely kell összesen. Sorozat még jobb, hisz egy epizód max 1,5GB, amiből egy nap megnéz 2-t (ez egy filmhossz), akkor meg csak 42GB-nál tartunk.

A tárolás miatti nyavajgás csak álindok a Netflix mellett.

2021. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9 Az utolsó mondatoddal egyet értek, de nekem sose volt elég 500GB :) Én mindig benne hagyom seed-ben a cuccokat (van ami 6-7 éve már). Csak azt törlöm le ami pocsék volt és nem nézném újra. Azt viszont gond nélkül azonnal, mivel Elite rangot így könnyű összeszedni, ahhoz pedig jár a korlátlan hnr.

Továbbá 4K, Dolby Vision esetén van azért az 50-60GB is (filmenként). Persze nem mindent szedek le ilyen minőségben, de ha már egy kisebb vagyonért vettem tv-t akkor ki akarom élvezni az OLED-et. :)

De amúgy elég sok embernek van már 4K tv-je és bizonyos méret fölött már kevés a 1080p.

2021. dec. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!