Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyilvános url-en lévő képet/fá...

Nyilvános url-en lévő képet/fájlt van jogom megnézni? (akkor is, ha azt egyébként a keresők nem indexelik?)

Figyelt kérdés
Ha találok egy url-t, amin van valamilyen tartalom (nem keresőmotor segítségével, hanem pusztán találgatással), akkor jogilag azt én nyugodtan nézhetem, mivel "nyilvános"? Persze olyan aldomainre gondolok, amit a keresők nem indexelnek, alapból nem lenne mindenki számára látható. Jogilag engedélyezett, hogy találgassak url-eket egy oldalon belül? Azért érdekel, hogy amit kigondoltam, nem ütközik-e illegális dologba, mivel gyakorlatilag olyan tartalomhoz juthatok így hozzá, amit alapból nem találnék meg sehogy, de random linkek találgatásával mégis meg tudom nézni nyilvános helyen. Valakinek van fogalma ezen módszer legalitásáról vagy illegalitásáról ebben az országban?

#legális #illegális #Nyilvános link
2021. dec. 15. 04:35
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem szürkezóna


nyílván ilyen tökreártalmatlan dolog senkit nem érdekel, hogy egy felnem használt kép, régi weboldal cucca, előző profilképek stb.

de ha mondjuk egy félrekonfigurációról van szó és látható lesz egy privát mappa azt illik jelenteni

aztán cégtől függően:

bíróságra rángat

szarik rá, a rendszergazda/programozó sok pénzbe kerül

megköszöni és kijavítja

bug bounty-t ad érte (ez csak a nagy multik)


volt valami hiszti régen, hogy minden kép nyílvános volt, csak mivel rohadt hosszú random szöveg volt az url így nem értették mi a probléma

2021. dec. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
és a robots.txt - be levan írva mit ne indexeljenek a keresők
2021. dec. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Persze.
2021. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!