Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UTP kábelen ami a modemből...

UTP kábelen ami a modemből megy a routerbe folyik áram ? Ha szigetelése sérül az UTP-nek lehet belőle baj, zárlat vagy gyulladás ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Pár volt megy át, kétlem hogy leégne tőle a ház.
2022. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak a külső szigetelése sérült, akkor szigetelőszalaggal körbetekered és jóidő. De egyébként minimális költség lenne a cseréje is.
2022. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De például adatközpontban van olyan kábel, amit hibásan szerelt fel a technikus kolléga és a dugóba nem ér bele a külseje és fél centi hosszon lógnak ki az erek fedetlenül. Nem nyúlhatunk hozzá, mert üzemkritikus eszköz.
2022. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
82%

Természetesen folyik áram és feszültség is van benne, zárlat is lehet.

De kicsi a feszültség, minimális az áram ami folyik benne. Annyira, hogy nem ráz és tüzet sem tud okozni.

A zárlat csak a működőképességére van hatással.


Egyébként csak a korrektség miatt, mi a faxér nem cseréled ki? Egy UTP patch kábel filléres dolog.

2022. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Olyan 2.5V van benne. Csak a teljesség kedvéért POE esetén 37-57V is lehet és max teljesítménye 15W (POE+ esetén 25W).
2022. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HGW-ből miért menne POE a routerbe? Ilyet még életemben nem hallottam.
2022. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Először én is majdnem ezt írtam, de láttam hogy ez a megjegyzés előzi meg: "Csak a teljesség kedvéért"

:)

2022. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg. Akkor ezt benéztem.
2022. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!