Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrentezni koliban?

Torrentezni koliban?

Figyelt kérdés

Olyan problémám / kérdésem lenne, koliban normális sebességgel hogy tudnék torrentezni?

Wifi van, de elég instabil, illetve minden hallgatónak ha igényli lehet kábeles nete, mac cím szűréssel, ez már gigabitet is tud, de stabilan 300/300Mb/s sebességet, ami elég jó. Cserébe proxy védi, így rengeteg dolog mint a torrent le van tiltva. VPN-nel megkerülhető, de ha rajtakapnak (pár 10Gb fel-le töltés után), akkor minimum egy hónapra elveszik a net hozzáférést, tehát ez nem opció.

Van egy oldal, a webtor.io, ami működik, tudok vele letölteni, de legfeljebb 1Mb/s-kel, ami már nagyon max, egy sokak által seedelt torrent esetén. Van ehhez hasonló webes kliens ami működhet? Utorrent webes változata nem, de hát nem is ezen az elven működik.

Már 5Mb/s letöltés is kiváló lenne, nem 3-400kb/s...

Köszönöm a válaszokat!


2022. jan. 6. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt régen seedszerver előfizetéssel oldották meg. A szerverre töltesz le és arról seedelsz, majd pedig az épp használni kívánt dolgot FTP-n (és/vagy egyéb nem tiltott protokollon) keresztül a szerverről letöltöd magadnak. A szerver pedig 24/7-ben mehet akár gigabites sebességgel is.
2022. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
seedboxws.com-on már 2€-ért lehet 100 GB-os seedszervert bérelni. Onnan meg a filmeket vlc-ből tudod streamelni, ha megadod az ftp elérési utat benne, így le se kell töltened.
2022. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy VPN alatt konkrétan mire gondolsz. Külső VPN vagy a suli saját VPN-je? Én anno az utóbbit használtam, így a koli szemszögéből nézve végig belső hálón voltam, csak az egyetem központi szerverével kommunikáltam, így tudtam csinálni mindent korlátlanul, teljes sebességgel.


Az más kérdés, hogy ha működik is, a szabályok akkor is érvényesek, komolyabb dolog esetén jó kis fegyelmi lehet belőle.

2022. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha a telefonszámládra ráfizetsz még pár ezer ft-ot havonta, akkor 10k körül már van a vodafone-nak korlátlan mobilnete (red), kb 3-4 megás letöltési sebességgel, és akkor a probléma meg lenne oldva. A VPN-ért amúgy is kell fizetni...
2022. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 ja meg a seed serverért is :D
2022. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "korlátlan" mobilnet, nem korlátlan. Ha azon torrentezel, akkor pár nap után lekorlátozzák a sebességed, mert nem rendeltetésszerűen használod, és ezzel tisztában vannak.
2022. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
aha, már 3 éve van redem, mit gondolsz hogy pótolom vissza a kinti elhasznált adatot? :D Majd 2 éven át korlátlan net volt európában is, havi 100 gigát simán elnyomtam kint, vagy játszottam, vagy filmeket töltögettem (nem netflix meg ezek, ncore), itthon meg úgy pótoltam vissza, hogy kijöjjön a külföldi-belföldi arány hogy valami több száz gigás torrentet letöltöttem, azzal bőven megvolt az átlag 4 hónapra előre kb. Egyszer nem korlátoztak le, még csak nem is figyelmeztettek
2022. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!