Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményed a Mozilla...

Mi a véleményed a Mozilla legutóbbi botrányáról?

Figyelt kérdés

Link:


[link]



2022. jan. 14. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitol botrany az, hogy hoztak egy dontest, majd a negativ hatasai miatt valtoztattak a koncepciojukon, azaz kvazi elismertek a hibat es visszavontak?
2022. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, viszont a döntés már akkor halott volt, mikor meghozták azt, hiszen eleve a klímavédelem mellett kardoskodtak, aztán meg jött ez a kriptomutyi. Mintha nem tudná a jobb kéz, hogy mit csinál a bal.
2022. jan. 14. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kb. semmi, adtak egy lehetőséget, hogy aki akar az donate-elhet coinnal, de én nem érzem, hogy evvel támogatnák a dolgot és szembeköpnék magukat (nah meg arról se tudtam, hogy klímavédelem mellett kiálltak volna)
2022. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az is megfordult bennem, hogy a Twitter bejegyzéseken hőbörgő emberek egy része nem-e a konkurencia fizetett sz*rkavarói? Lehet konteószagú, amit írok, bár ki tudja... Kemény pénzek mozognak itt.
2022. jan. 14. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem botrány.


A Mozilla alapítvány anno beállt egy modern - a decentralizáltság, a "szabadság", az adatvédelem szempontjából érdekes - technológia mögé, majd egy másik progresszív ideológia - a "klímavédelem" - miatt kihátrált belőle.

Szóval hozott látszólag újszerű, a korszellemnek és az eszméiknek tetszetős döntést majd egy másik kiütötte azt - ilyenek ezek a progresszív dolgok. Ettől még a termék jó, a felhasználók nem károsultak, nincs itt semmi rettenetes botrány, csak néhány hisztigép problémázik.

2022. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Kriptovalutát azóta fogadott a Mozilla amióta csak lehet. Nem tudom felfogni hogy pont egy privacy-orientált böngészőnél egy privacy-orientált fizetőeszközzel fizetni miért lett hirtelen, évekkel később gond.
2022. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, nagyon nagy botrány...
2022. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de - állítólag - az egyik egykori Mozilla alapító is beszólt nekik. Aztán, hogy ezzel mi volt a célja, nem-e esetleg valamelyik versenytársnak próbálta a malmára hajtani a vizet, fogalmam sincs.


Én is FF-ot használok, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.


Amúgy igen, 2014 óta fogad el b**coint. Valahol logikus, hogy egy alapítvány széles körben próbálja a működéséhez szükséges pénzt előteremteni.

2022. jan. 14. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom felfogni hogy pont egy privacy-orientált böngészőnél egy privacy-orientált fizetőeszközzel fizetni miért lett hirtelen, évekkel később gond."

Egyértelmű, ott van benne a topiknyitó hozzászólásban szereplő cikkben szereplő, a Mozillától származó ( [link] ) idézetben:

"A decentralizált webes technológiák továbbra is fontos kutatási területet képviselnek számunkra, de sok minden megváltozott, mióta elkezdtünk kripto adományokat elfogadni. Úgyhogy a mai nappal kezdve felülvizsgáljuk, milyen hatással vannak a kriptóval kapcsolatos jelenlegi irányelveink a klímacéljainkra. Amíg pedig ezt a vizsgálatot végezzük, felfüggesztjük a lehetőségét, hogy kriptovalutában adományozzatok"


Mint azt már #5-ös hozzászólásomban mondtam: az egyik progresszív technológiát - a decentralizált, adatvédelem-központú kriptovalutát - üti a másik progresszív ideológia - a "klímavédelem".


Egyébként ennek az egésznek a kiváltója egy, a kaliforniai egyetem kutatása:

[link]

lehet.


Itt lehet megnézni, hogy mennyi energiát fogyaszt a Bitcoin-hálózat a világon:

[link]

2022. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Botrány? FF-ot használok én is, a böngésző működik szépen, és amíg nem akar a háttérben bányászni vagy hasonlót művelni, addig részemről nem angyon érdekel hogy akár csokit is fogadnak el adományként vagy sem.
2022. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!