Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan hozhatok létre keresőmo...

Hogyan hozhatok létre keresőmotort?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igaz jártasabb vagyok a témában, de az alapot mégsem találtam. Tudna valaki segíteni, hogyan tudok létrehozni, meglévő domainre egyedi keresőmotort (kis erőforrásut, ez a cél)

Előre is köszi!



2022. febr. 7. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy "meglevő domain" kevés információ.

Milyen oldalról lenne szó? Statikus (HTML, CSS esetleg Javascript állományokból, képekből, hangokból, videókból álló) vagy dinamikus (egy adatbázisszerveren vannak a tartalmak, amiből egy szerveroldali szkript kreál weboldalt a böngésző számára)? Utóbbi esetben valami egyedi rendszer, vagy valamilyen CMS (Drupal, Joomla) vagy blogmotor (Wordpress)?


Az oldalt beindexelték a keresők? Mert akkor azok segítségével is lehet keresni - például:

* [link]

* [link]

* [link]

2022. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Nem. Még csak a domain van létrehozva. Tárhelyhez nincs csatolva.
2022. febr. 7. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát üzenetet - a lényegét idézném:

"Szia. Lehet, szükségem lenne a segítségedre. Wordpressel szeretném. Van már tárhelyem, de nem csatoltam még a domainhez."

A Wordpressben van keresés blokk:

[link]

ami a adminisztrációs felületen (Megjelenés --> Widgetek --> +) adható hozzá az oldalhoz.

2022. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
??? Nem értem. Keresőmotort akarok. Nem oldalon belüli keresést. Azért Én is értem valamennyire a Wordpress-t
2022. febr. 7. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:

De akkor hol akarsz keresni?

Ha a saját Wordpresses oldaladon belül, akkor ott van a #3-as hozzászólásban szereplő lehetőség.


Ha a teljes Interneten akarsz keresni, azt nem úszod meg annyival, hogy feltelepítesz egy Wordpresst (vagy bármelyik más blogmotort/CMS-t).

Vagy valamelyik külső, saját rendszerrel rendelkező keresőszolgáltatást - Google-t, Bing-et, DuckDuckGo-t, stb... - illeszted be az oldaladba, vagy valamilyen elosztott metakereső szolgáltatás - mint a Searx vagy a YaCi - részévé válsz.

Hogy teljesen sajátot használj, az eléggé nehézkés.

2022. febr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia. Én ezt értem, de nekem ez lenne a cél.
2022. febr. 8. 06:25
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Ha a teljes webet indexelni akarod, akkor több milliárd weboldalt végig kell járnia az automatizált keresőrobotodnak - ami egy csomó idő (pláne, hogy ha egyszerre akarod egy weboldal összes lapját indexelni, azt az adott weboldal rosszul tolerálja és letilthatja a keresőrobot hozzáférését - éppen ezért ezt némi késleltetéssel kell kezelni) és sávszélesség - azokat fel kell dolgoznia - ezzel foglalkozik a "web scraping" témaköre - hatalmas kereshető adatbázisba kell szerveznie, majd ezt az adatbázist használja a kereső felhasználók által elérhető felülete.


Én amondó vagyok, hogy ezt kizárólag egy centralizált szolgáltatásra (értsd: egy szerveren van a keresőrobot és a kereső felhasználók által elérhető felülete) alapozni erőforrás-pazarlás. Én inkább valamilyen elosztott - több gépen futó - közösségi keresőszolgáltatásban gondolkodnék (mint az említett YaCi vagy a Gigablast), esetleg már meglevő keresőmotrokat használva (ilyesmik a metakeresők, mint például a SearX).

2022. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a tanácsot, de megtartom az álláspontom. Felőlem jöhet, az erőforrás pazarlás, van elég.
2022. febr. 8. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!