Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az,hogy akármilyen...

Miért van az,hogy akármilyen technikai témában keresek (pl csövek áteresztőképessége, vagy épületek hőtárolóképességgel kapcsolatos kérdései) mostanában egy csomó orosz oldalt dob be a kereső félmagyar nyelven orosz nyelvű képekkel?

Figyelt kérdés

Értelmezhetetlenek ezek az oldalak ,ráadásul kapásból


Pl google keresés "csövek áteresztőképessége"

[link]


Az első oldal összes linkje félig orosz szöveg. Még az első hogyan-kell.com -ost is ha megnyitom ott is ez a magyarra le googlefordítózott szövegkörnyezet található. Bosszantó nagyon.


Lehet köze az oroszok által kialakított saját internethez? Azt elvileg nekem nem kéne látnom,nem?



2022. febr. 8. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észrevettem bizonyos egészségügyi témakörben, de fogalmam sincs hogy miért van így.
2022. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálama Tiktok feliratai és "gombjai" szoktak időnként oroszul megjelenni.
2022. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert megírnak egy cikket egy adott nyelven és lefordítják másik 30-ra (géppel). Összességében amúgy gondolom az oldal látogatottsága (domain szinten) valószínűleg brutál nagy ezért előre sorolja a google. Közben pedig feltételezem tele van reklámmal, ami meg hozza nekik a bevételt. Jó ha az eredeti tartalom egyáltalán saját. Sokszor az is lopott (találkoztam már stackoverflow koppintással is).


Szóval ez arról szól hogy megtalálták a kispakut amivel a google algoritmusát át lehet vágni és előre soroltatni a tartalmadat. Valószínűleg idővel mesterséges intelligencia vagy valami speckó algormitmus segítségével majd kiszűri ezeket a google, addig meg érdemesebb angolul rákeresni mindenre. Más nyelven használhatatlan a google.

2022. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondolod hogy angolra nem fordították le ezeket a szövegeket?
2022. febr. 8. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Angolul más a helyzet: angol nyelvű oldalaknak alapból (nemzetközileg is) nagy a látogatottsága, tehát azokkal nehezebben versenyez, mint egy magyar oldallal.

példa: [link]

2022. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja van még egy ötletem. Bár ez sem tökéletes, mert ez viszont magyar oldalt is kiszűrhet sajnos, de félmegoldásnak jó, ha mindenképp magyar találatok kellenek:

[link]


Tehát a trükk, hogy az url végére kell írni: &cr=countryHU így csak a magyarországi oldalakat mutatja.

2022. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper tippek! Köszönöm!
2022. febr. 9. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!