Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A telekom android tv boxon a...

A telekom android tv boxon a tv adás működik wifiről is vagy csak kábelesen?

Figyelt kérdés
2022. febr. 9. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Kábelesen. Engem lebszott az ügyintéző csávó, hogy gondoltam én, hogy 6 métert akarok wifivel áthidalni, ezt kábelezni kell. Kérdeztem, akkor minek bele a wifi adapter?! Költői kérdés volt persze. Szóval vettem lankábelt, falat fúrtam, bekábeleztem magamnak és működik.

Mielőtt erre költesz, próbáld ki azért, ELMÉLETILEG működni kéne, gyakorlatilag meg nem fog (nálam repeaterrel se).

2022. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Direkt nem működik, mert a wifi instabil és a szolgáltatót zaklatnák, hogy akadozik, rossz minőségű az adás, miközben csak a wifi okozza. Nagyon helyes, hogy megkövetelik a kábelt.
2022. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 - na ne hülyéskedj! Hát pont az ellenkezője történik :D

És nem követelik meg. A rendszer, az eszköz meg a szolgáltatás is alkalmas a wifi csatlakozásra, ami meg is történik, és nettó 3 másodperc után leáll az egész szar, hogy aztán hívogassa mindenki a robotqrvát a Telekomnál. Komolyan a Vandával már szorosabb a kapcsolatom, mint az asszonnyal itthon. Aztán száz kapcsolás után valaki, aki már LÁTOTT ilyet nem működni, közli, hogy nem is fog, hiába wifi-képes a cucc.

2022. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 az, hogy a cucc wifi képes, nem azt jelenti, hogy támogatja is. Például elég régóta van USB is a telekomos cuccokon, de soha nem volt jó semmire. Ahogy most wifi is van és maga a hardver működik is, de a szoftver mögötte úgy lett megírva, hogy a kábelt használja, ezért nem működik megfelelően a wifi. Az, hogy a Telekom nem tudja rendesen megírni a szoftvert, emiatt sokan bepróbálkoznak és megnő a hívások száma, az már az ő hibájuk, de amúgy az ötlet, hogy csak kábelt engedjenek nem rossz, a wifi nem egy csodaszer, nem arra van kitalálva, hogy folyamatosan arról mentjen a HD tévéadás, osztott erőforrás is ráadásul, egy panelban pár szomszéd belőné és egyik se nézne tévét többé.
2022. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 - "de a szoftver mögötte úgy lett megírva, hogy a kábelt használja"

Kizárt, hogy ilyen megkötés van. A tvbox-on ugyanúgy android van, mint a telefonon vagy a tableten, és ugyanaz a tvgo fut az összes platformon, windows-on és mac-en, desktopon és laptopon egyaránt, tökmindegy milyen kliens, ha a támogatott rendszert futtatja. Aztán ezeket megjelenítheted vagy kivetítheted az arra képes kijelzőre és nézheted full hd-ben. És mindegyik sima ügy wifin! A box is csak egy androidos kliens. Valószínű nem is tudja a telekom, hogy a végponti belső hálóról küldött kérés wifis vagy eth-s eszközről érkezett. És mivel a fenti képességek így működőképesek, hülye lenne a telekom olyan eszközt fejleszteni, amivel rákényszeríti az usert, hogy 20 évet visszaugorjon az időben és szétfúrja a lakást a kábelezés miatt. Te nem nagyon használsz tvgo-t, ugye?

2022. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!