Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismeretlen feladójú emailek...

Ismeretlen feladójú emailek automatikus letiltása outlookban?

Figyelt kérdés

Helo!


Adott az outlook (hotmail) email szolgáltató és manapság megszaporodtak rajta nálam az [ismeretlen] feladójú levelek. Mivel ismeretlen, tiltani sem tudom őket, hiába kattintok a letiltásra, nem csinál semmit, hiszen nem tudja miféle emailcímet kéne tiltania.


[link]


Hogy tudnám beállítani, akár külön szűrővel hogy ezeket az emaileket egyből törölje? Az rendben van, hogy automatán a levélszemétbe megy, de én ott se akarom őket látni. az email címem elvileg nincs kint a pwn-ed szerint

[link]



2022. febr. 14. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

A nyers e-mailből (megnyitva az üzenetet, és ha ott a forrás is elérhető) kinyerhető lenne a feladó, de a spammerek már régóta azt a trükköt csinálják, hogy minden egyes levélnek más a tárgya, a feladó neve és az e-mail címe is, így nem tudsz ezekre szűrni mert mindig más domain alól jön az üzenet.

Az üzenetben lévő szófordulatokra szűrés néhány esetben működik, de ebben az esetben is vagy randomizálva van minden egyes levélben, vagy olyan általánosságokat tartalmaz amivel már mások nem levél szemetét is véletlenül kiszűröd.


Én egy időben a leiratkozáshoz használt szövegek alapján küldtem kukába (mint nálad a "címem törlését kérem") az ilyen spameket egy olyan időszakban amikor már napi 10-20 hasonló jött. Majd miután megnyitás nélkül mind ment a kukába, néhány hét múlva teljesen megszűntek (persze lehet nincs köze a szűréshez, hanem egyszerűen lejárt egy kampányidőszak, vagy a hatóságok kilőtték a szervereket amikről küldték).

2022. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A levél teljes fejlécét nézd meg:

[link]

azon belül a From: kezdetű az érdekes - feltehetőleg így néz ki:

"[Ismeretlen]" <felhasznalo@szolgaltato.com>

ezért látsz [Ismeretlen] megjelölést - neked a < és > jele között levő "felhasznalo@szolgaltato.com"-jellegű címet kell szűrnöd:

[link]

2022. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kapok megint egy ilyet, megnézem.

Az volt az érdekes, hogy nem volt odaírva email cím, csak az [ismeretlen] tag jelölés akkor is, amikor rákattintottam hogy megnézzem a részleteket (persze kb 3 olvasható sor volt benne, minden más kitakarva meg letiltva :) )

Jelenleg mindegyik levél ki van törölve.

2022. febr. 14. 21:51
 4/8 A kérdező kommentje:

Megint jött:


[link]


A képen látható, hogy a dátum felett kéne lennie a feladónak és az email címnek, ami teljesen üres.


ha rányomok hogy leiratkozás, valamilyen mevort.com cím ugrik fel, de hiába nyomtam rá a leiratkozásra, továbbra is kapom őket.

2022. febr. 23. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:

A három pontos lenyitható menüből nem érhető el a nyers/eredeti levél? A fejlécben benne lenne a feladó. De nem ér semmit igazából. Sőt, egyes spammereknél a leiratkozás lehetőségének használatával csak azt jelzed feléjük hogy megnyitottad a levélszemetet és él a címed, tehát még többet küldhetnek neked. A levélben vagy az oldal szövegében hiába leiratkozás van írva, akár így iratkoztatod fel magad egy újabb adatbázisba.

Egy spammertől - aki eleve szabálysértő módon bombáz kéretlen levelekkel - nem várható el, hogy tényleg a jogszabályoknak megfelelően majd le fognak iratkoztatni, saját maguktól elvágva a lehetőséget.

2022. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha lenyitom ott sincs semmi, de legalább egyből a spam mappába megy, akkor ott marad.
2022. febr. 23. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:

#4: A #2-es hozzászólásomban már elmondtam: a teljes levelet - fejlécestül, mindenestül - nézd meg, abban benne lesz a feladó (a "From:" kezdetű sor) - az alapján már lehet tiltani.


Ugyancsak a fejlécben a "Received:" kezdetű sorok utalnak arra, melyik levelezőszolgáltatótól jött a levél - feléjük is lehet jelezni a kéretlen reklámlevél-tevékenységet (erre szokott szolgálni a szolgáltató abuse nevű postafiókja), illetve lehet blokkolni a hálózatukból érkező levéláradatot (akár úgy is, hogy DNSBL-listára bejelented a küldő levelezőszervert, így a te levelezőfiókod szolgáltatója - ha alkalmaz DNSBL-listát - tudja blokkolni az ilyen jellegű levelezőszervereket).

2022. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

Most simán az outlook levélszemét beállításainál letiltottam minden levelet, ami a servertől meg az email címről jön, meglátjuk mi lesz.


Köszöntem a segítséget.

2022. márc. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!