Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történt vagy mi történik...

Mi történt vagy mi történik Magyarország népszerű torrentjével az Ncorerral? sorban tűnnek vagy csökken a felhasználok száma.

Figyelt kérdés
Mostanság azt veszem észre az oldalon, hogy csökken vagy eltűnnek a felhasználók mint a mamutok, régen több ezren vagy millióan voltunk, de most arra egyre kevesebb préda tag van, újak pedig nem jönnek, mi az oka a csökkenésnek?

#tag #nCore #felhasználó csökkenés
2022. febr. 17. 11:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Legalább nem írt ki újat szokása szerint vagy cska nem vettem észre.
2022. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21%

#16

"Számottevő, de ezt már kiveséztük."

Frászt.

Ha mondjuk random odamész 10 emberhez, és megkérdezed őket, hogy milyen forrásból néztek tegnap filmet, jó, ha 1 fogja azt mondani, hogy valamilyen torrent-oldalról, a maradék 9 meg vagy egy tévécsatornát, vagy valamilyen streaming szolgáltatót fog mondani. Rajta, senki nem tiltja meg, hogy végezz egy kis felmérést. ;-)


"Hatalmas felhasználóbázis van"

Konkrétan?

És abból mennyi, és milyen mértékben aktív?


"sőt a bithumen is él még"

Ez fantasztikus, mindent szétzúzó érvelés, hogy létezik még. :-D

Most mondjam azt, hogy a MyVIP is még létezik? ;-) Ugye, mekkora érv!

(Ismer valaki Bithumen-tagot a környezetében? Csak merő kíváncsiságból...)


"Nem értek egyet az érveléseddel"

Jogod van hozzá.


"mert a netflixen fellelhető filmek csak egy szelete"

Értő olvasás megy? Csak mert én is említettem, hogy azért még közel sem ideális a rendszer.

(Nem mellékesen, szürke zóna: Youtube-on, Videán, és IndaVideón is rengeteg film van.)

Az emberek döntő többségének meg bőven elég az a kínálat, amit Netflixen, videómegosztókon, meg a kb. 120 kábeltévé-csatornán talál.


"nincs fölös 1 millióm a 3Ds Max-re, vagy a komplett CC családra"

Ez már csak így megy. De vajon a felhasználók hány százalékának hiányzik ez?

Ez mind közül a kedvenc kamu-érvelésem: dobjunk be egy sokszázezres szoftvert, amit a felhasználók 99,9%-a soha életében nem fog, és nem is akar használni, és érveljünk azzal.

Nem, nincs szükségem/szükségünk rá.

A felhasználók 90%-ának mire van szüksége? Böngészőre, fájlkezelőre, szövegszerkesztőre, bemutatókészítőre, meg táblázatkezelőre. Ennyi. A maradék 10% meg ha videót akar összedobni, arra ott az OpenShot. Ha a fényképeiden akarsz ezt-azt állítgatni, arra ott a Gimp. Ha 3D-ben akarsz valamit csinálni, arra ott a Blender. (Meg fél tucat ingyenes CAD-szoftver, amatőrtől a félprofesszionálisig.) Akinek meg ez a munkája, és annyira ragaszkodik egy adott termékhez, az vegye meg az AutoCAD-et, meg az Adobe programcsomagot.


"ezt tanultam meg, ezt szeretem"

Szubjektív érv, de persze ez is szempont. Itt már csak az a kérdés, hogy mi tölti el az embert kellemetlenebb érzéssel: a tudat, hogy egy sokszázezres szoftvert szerzett be illegálisan, vagy az, hogy pár billentyűkombinációt újra kell tanulnia?


"Sőt, bithumenen is 22 fölött van az arányom."

Nekem meg 18 centi a pöcsöm.

2022. márc. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ez a random odamegyek emberekhez, honann néz filmet, szerintem meglepő eredménynel zárulna főként hogy a streamingre lenne sok olyan váalsz hogy ja hallottam róla aztán ennyi. :D
2022. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

#22


Ez egy nagyszerű személyeskedő kreténség, amit összehordtál.

De örülök, hogy most találtál ide, éppen aktuális, mikor a netflix bedobta a "g..igránátot", miszerint állítólag a megosztott fiókok korlátozását tervezi. (Most a technikai részét engedjük el, mert lesznek még ebből botrányok - legális felhasználás mellett is - dinamikus IP, stb... na mindegy.)


Engem különösképp nem érint, mert bár megosztottam 2 emberrel a fiókot, de a költségeket nem, szóval számomra nem fog drágulást jelenteni. Ellenben néhány ilyen cikk alatt elolvastam a hozzászólásokat és sokan (aki potyázó, tehát mástól ingyé' kapta a fiókot) az mind azt írta, hogy szakadjanak meg, akkor neki inkább nem kell, nem fog sem többet fizetni, sem saját fiókért fizetni, inkább visszatér a torrentbolthoz. [link] Tessék, itt vannak a random embereid...


Na de akkor vegyünk sorra mindent, amibe belekötöttél:

"Konkrétan? És abból mennyi, és milyen mértékben aktív?"

A pontos és részletes statisztikát már régen nem teszik közzé, de azért egy viszonyítási alapot leírok, amiből következtethetsz az aktív felhasználókra: itt ugye helyezést lehet elérni, ami rendszeresen frissül. Nekem az ehavi helyezésem: 28098 (most)

Mindezt úgy tudtam elérni, hogy 24/7-ben fut egy RPI ami ~150 torrentet tart seed-ben folyamatosan, köztük pár régebbit is.

A helyezést pedig így számolják: up(interval)*avg(torrdate)*time*seedsize*skala_torrszam*regdate*upload*owntorr

Tehát minél aktívabb vagy, annál előrébb kerülsz. Ergó, (én sem mondanám passzívnak magamat egy folyamatosan futó torrentszerver mellett) de így sem férek bele a top 28.000-be. Szerinted mennyire aktív a többi? Ha már a pöcsöd méretét le tudtad mérni, akkor remélem ezt is ki tudod matekolni.


"Ismer valaki Bithumen-tagot a környezetében? Csak merő kíváncsiságból.."

Én. (Pl aki annó meghívott. :))

Egyébként van közel 100.000 tagja ennek is és aki nagyon inaktív, azt egy idő után kicsapják, szóval mondhatjuk, hogy legalább a fele ennek is aktív jelenleg is.

De létezik még a Diablo, Majomparádé, stb.. nem halt ki a torrent közösség, az más kérdés, hogy a maguk 50-100e tagjukkal nem annyira népszerűek, mint mondjuk az ncore (aminek a torrent-empire szerint) kb fél millió tagja lehet. Bár ez csak a regisztrált fiókok száma, ellenben nem tiltja semmi, hogy az adott fiókot megoszd másokkal, tehát van sok felhasználói fiók amit 2-3-4 ember is használ. (Tudod, mint a netflixnél.) Szóval a pontos felhasználószámot kb lehetetlen megmondani.


"Az emberek döntő többségének meg bőven elég az a kínálat, amit Netflixen, videómegosztókon, meg a kb. 120 kábeltévé-csatornán talál." Igen, ezért olyan népszerű a sorozatbarát is ugye? Mert aki nem torrentezik, mert nem tudna rendesen seedelni, annak többnyire van fiókja itt. Nem reprezentatív, csak a közvetlen környezetemben kérdeztem körbe.

A TV-t anyámék korosztályán (60+) kívül kb alig nézi bárki. Pár hete megpróbálkoztam megnézni a Sherlock Holmes (2009-es) filmet tv-ben, de mikor feltűnt, hogy konkrét jeleneteket kivágott a tv csatorna (egészen pontosan azokat a belassításokat, ami egyébként a karakterhez sokat hozzáadott, mert ez mutatta be a gyors gondolkodását) azt rendre kivágták mindkét verekedés előtt. Na a második után nyomtam ki, és inkább letöltöttem és megnéztem normálisan, mert az egy dolog, hogy 5 percenként reklámot adnak, vagy pl sok esetben a 21:9-es filmeket 16:9-re vágják, de az, hogy kiherélnek egy filmet és teljes jeleneteket vágnak ki belőle az már abszurdum és nézhetetlenné teszi a tv műsort. Szóval kössz nem. Ez nem alternatíva.


"Nem mellékesen, szürke zóna: Youtube-on, Videán..."

Kicsit pontosítsunk. Nem szürke. Ez ugyanúgy illegális, csak -még- nem törölték le a filmet. (Ha a 2-3000Ft-os windows kulcsomra céloztál itt a "szürke zónával" akkor összehasonlításképp: az a kulcs az EU-ban teljesen legalális.) Ellenben bármilyen formában megosztott film az illegális. Semmivel sem jobb, mint a torrent, vagy a megboldogult RapidShare vagy a még régebbi SMS-es ftp szerverek vagy a még régebbi DC++ fájlcserélés.


"Nem, nincs szükségem/szükségünk rá."

Ehhez képest a Photoshoppot valószínűleg több ezren letöltötték (pontos adatot nem tudok mondani, mert csak + jelekkel jelöli a letöltések számát) de egy 2019-es (3 éves) verziót jelenleg közel 900 ember seed-el. 48 óra után nem kötelező, tehát akik csak letöltötték és leléptek/letörölték a telepítőt, azok ebben nincsenek benne. Én ezt nem mondanám annyira népszerűtlen programnak.

Az ingyenes alternatívák persze nem rosszak, amiket írtál, de nem tudnak vele versenyezni. Pl jó az OpenShot is, de nem fogod tudni vele stabilizálni a nyaralásos hajófelvételt. Tudom, mert próbáltam.


"a tudat, hogy egy sokszázezres szoftvert szerzett be illegálisan"

Köszönöm, de tökéletesen alszom éjszakánként. Nem érzem azt, hogy megkárosítottam volna vele bármelyik céget, mert ha nem szerezhető be, akkor valamelyik olcsóbb alternatívát (pl Cyberlink) fogom megvenni, szóval igazából ők ígysem-úgysem nyertek volna felhasználót. PS/Illustrator sem biztos, hogy ennyire népszerű lenne az előfizetéses modelljével, ha nem lenne ekkora felhasználóbázisa. Ha már meg kellene venni és mindenképp egy új szoftvert kell megszokni, akkor előbb adnék pénzt a Corel-nek. Ott legalább ha megveszek €355 -ért egy programcsomagot, akkor azt nem csak egy évre kapom meg. Otthoni felhasználásnál nem kell nekem minden évben új verzió.


"Nekem meg 18 centi..."

Gratulálok. Akkor gyakorold az autofellációt.

2022. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Hintalow ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nem nèznèk nagy mennyisègben animèt, akkor èn sem fordulnèk a torrenthez, de azt is külföldi oldalakról szoktam.

Amúgy elvagyok netflixel.

A programoknál nekem is az a vèlemènyem, hogy a profi programokat az emberek nagy rèsze letölti ("meringyenvanakkormára PROkell") de kb semmit nem használ belőle.

Legalábbis èn mindig olyanokkal talalkoztam, amikor mèg szèlesebb körben segìtettem infoban embereknek (hála az ègnek már mindenkit leèpìtettem) hogy a legújabb photosopp kellett eltüntetni havi 2 kèpről a vörösszemet, meg a legújabb office csomag megnyitni pár árlistát excelben (közben meg egy cella szìnènek megváltoztatasához segìtsèget kèrtek)

Szóval túl van ez tolva szerintem is, a letöltèsek nagy rèszèt az ingyenessèg miatti indokolatlan gyűjtögető mánia fűti (megfejelve a feltöltès miatti farokmèregetès kattanással) a többsègnek amúgy semmi igènye rá.

2022. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#25

Nyilván megvan az a réteg, amelyik a win7-ből is annó az Ultimate-t akarta mindig, (holott egy rakás fölös szolgáltatás futott így és bőven elég lett volna neki a pro).

Szerintem nagyon attól függ, hogy milyen ismerőseid vannak. Nekem pl 2 kollégám és az egyik barátom is felújítás előtt lemodellezte a lakását/házát Sketchup-ban, hogy lássa az átalakítást és tudjon variálni. Azt hiszem a Pro-t használták (mert bár a free is elég lenne a modellezéshez) de talán a renderelés volt az oka. Nem tudom pontosan... de tény, hogy vannak ilyen igények. Nyilván teljes áron csak emiatt nem fogja megvenni, ellenben a blenderhez képest fényévekkel egyszerűbb benne modellezni (kipróbáltam mindkettőt, persze tudom, ez is szubjektív).


De olyat is ismerek, aki otthon hobbiból zenéket készít (mixeket) és bár ott is vannak ingyenes alternatívák, de ő azért használ kalóz verziót, mert ahhoz több segédlet/tananyag volt elérhető a neten. Persze lehet ő sem használja ki 100%-ban a program funkcionalitását, de ha könnyebb volt neki ezt megtanulni kezelni, mint az opensource alternatívát akkor érthető miért ezt választotta.


Értem én, hogy vannak pistikék akiknek mindenből a legújabb és legjobb kell (még ha nem is tudja használni) de hogy valóban ők lennének a többség, azért abban nem vagyok biztos. Vagy csak nekem nagyon más az ismerettségi köröm, nem tudom. Én nem ezt tapasztaltam.

2022. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Hintalow ***** válasza:
100%
De hát ez itt 3-4 ember, ráadásul a nèpessèg 90+ százalèka az èletben nem èpìt ès tervez házat, zenèt meg sacc 98-99% nem kèszìt 😅
2022. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Hintalow ***** válasza:
64%
Persze itt ugy sem sikerülhet álláspontokat közelebb hozni, nekem pl már egy jó èvtizede nem volt szüksègem semmi tört programra, pedig sokat ülök a gèp előtt 🤷🙂
2022. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!