Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hirtelen eltűnik a Wi-fi a...

Hirtelen eltűnik a Wi-fi a laptopomról, miért? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Acer Swift 1 típusú laptopom van, Windows 10 OS van rajta, augusztusban vásároltam, szóval még egy éve sincs. Pár hete észrevettem, hogy azt csinálja, hogy nagyban használom, és hirtelen elmegy az internetkapcsolatom. Ilyenkor ellenőrzöm, rámegyek a kis földgömb ikonra, és ott nemhogy az elérhető hálózatokat nem mutatja, de még a wifi be-ki kapcsoló gombját sem, egyedül azt engedi, hogy repülőüzemmódba helyezzem. Ilyenkor általában alaphelyzetbe állítom a hálózatot, újraindítom a gépem, és utána működni szokott. De nagyon zavar, mert naponta többször is előfordul ez. Már magában a számítgépet is alaphelyzetbe állítottam, az wifi illesztőprogramot is frissítettem, de ugyanúgy naponta többször eljátssza ezt.

Miért van ez? És hogy küszöböljem ki?



#számítógép, acer, laptop, #wifi, hiba, repülőüzemmód, windows10, számítástechnika,
2022. márc. 15. 17:24
 1/9 CspCsj ***** válasza:

A modellnek megfelelő wifi (Wireless LAN) driver-t próbáltad a gyártó weboldaláról?

(lehet hogy régebbi, mint amit a Windows telepít)

[link]

2022. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de ugyanúgy ezt csinálja.
2022. márc. 19. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, ma nem voltam itthon, amikor hazajöttem, eltűnt a gépemről a wifi, sőt, mint később észrevettem, az ESET fizetős vírusirtóján kikapcsolta a kiterjesztett heurisztikát! Ráadásul a telefonról másoltam be fotókat, az egész megzakkant, nincs csatlakoztatva, mégis kiirja számtalanszor! EZ biztos támadás volt, az is lehet, hogy orosz, de mi a fenét akarnak? De visszaállítottam mindent, most már normálisan működik (a telón is Eset Antivirus van).
2022. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"EZ biztos támadás volt, az is lehet, hogy orosz, de mi a fenét akarnak?"


Hát ezt neked kéne tudnod, hogy ki vagy és mit akarhatnak tőled... ha nem tudod, akkor biztos hogy nem támadás volt ellened...

2022. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a típusú laptoppal ugyanez volt a hibám.

Sajnos nekem wifi modult kellett a laptopban cseréltetnem

2022. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Megnyugodtam, nem én vagyok az egyedüli, ez is egy Acer laptop. És azóta a wifi rendben működik.
2022. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is arra gyanakszom, hogy típus hiba, mert akármit csinálok, ugyanez marad a próbléma.

Wifi modult hogy lehet benne cserélni? Vagy ezt szakember végzi?

2022. márc. 24. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidd szervizbe, ott meg tudják javítani.
2022. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak szimplán ledobálta szolgáltatói router, nekem a wifi kártya letiltása és újra engedélyezése segített.

Aztán Router csere után megszűnt a dolog, valamiért a routert nem szerette a gép.

2022. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!