Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok elérni egy...

Miért nem tudok elérni egy adott weboldalt a számitógépemről? Lehetséges, hogy valamilyen formában letiltotta a gép /vagy véletlenül én?

Figyelt kérdés

Adott a line6 ( [link] ) weboldala.

Telefonról és más gépről elérem az oldalt, de az asztali számitógépemről nem. Ez a hibakód fogad: A webhely nem érhető el.DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN. Check your DNS over HTTPS settings. Azonban, ha VPN-t bekapcsolom a böngészőben, úgy betölti az oldalt, de rengetegszer kiirja, hogy nem elérhető az oldal.

Igy telefonról letöltöttem azt programot, amire szükségem van innen a weboldalukról, és átraktam a gépre. Viszont a program megköveteli a bejelentkezést, és közli velem, hogy nem sikerült a bejelentkezés, ellenőrizzem az internetet a számitógépen. Ebből arra következtettem, hogy a gépem valamiért letiltja ezt az oldalt/cimet, de nem tudom hol, hogyan s miért. Valamint az sem tiszta, hogy a VPN-el miért működik az oldal.

Bárkinek bármi ötlete mi lehet a megoldás?


2022. márc. 19. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:

"DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN"

Ez arra utal, hogy a DNS-kiszolgáló nem tudta feloldani a line6.com hosztnevet.


Mivel ezt több oldalnál tapasztaltam (és itt, a fórumon is panaszkodtak rá több ízben), én amondó vagyok, hogy érdemes beállítani

[link]

alternatív, publikus DNS-kiszolgálókat - pár nagyobb, a teljesség igénye nélkül:

* Google: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

* Cloudflare: 1.1.1.1 és 1.0.0.1

* Quad9: 9.9.9.9 és 149.112.112.112

* OpenNIC: 194.36.144.87 és 195.10.195.195

* OpenDNS (Cisco): 208.67.222.123 és 208.67.220.123

továbbiak:

* [link]

* [link]

2022. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Firefox mi?
2023. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!