Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a routert?

Figyelt kérdés
Tegnap bekötötték az internetet, routert nem adtak csak egy sima modemet. Ma telefonon aktiválták mac cím alapján a routert de sehogyse ad internetet se lan portnak se wlanon keresztül. Mi lehet a probléma?

2022. márc. 22. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
A durva az hogy mostmár a modembe dugva a gépen sincs internet mióta felhívtam őket de eddig volt
2022. márc. 22. 18:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Találgassunk?

Vagy mutatsz képet? Írsz típust? Szolgáltatót? Drót típust?

2022. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor fussunk neki újra:


Van egy szolgáltató (melyik?) aki adott egy modemet (milyet?) amit gondolom beüzemeltek. feltételezem vettél saját routert (hiszen másnapra már az is lett) amit valami oknál fogva aktiválni kellett nekik (ami szintén fura, mert már idejét sem tudom mikor találkoztam utoljára olyan esettel, hogy a modem után regisztrálni kelljen a MAC címet a szolgáltatónál. nagyon-nagyon régen volt ilyesmi, de elég abszurd volt már akkor is, hiszen az emberek cserélnek eszközt néha)


amennyiben ez szolgáltató még használja ezt az ökörséget, akkor érthető miért nincs a gépen internet, hiszen most a router mac címéről érhető csak el a net, a gépedé pedig nyilván ettől eltér. amúgy a legegyszerűbb az lett volna ha a géped mac címét klónozod a routered számára és akkor nem kell a szolgáltatónál kínlódni (még mindig hihetetlen hogy van ilyen barom szolgáltató 2022-ben)


szóval a routeredet kellene normálisan beállítani és akkor lenne net, de mivel még a típusát sem tudjuk és azt sem hogy hol akadtál el, hogy kötötted össze, stb... így nem tudunk segíteni

2022. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azta hogy ennyire hülye vagyok, most olvasom a hozzászólást és a pcmnek a mac címét megváltoztattam a routerére és működik. De ennyire baromságot hogy 1 eszköz lehet csak egyszerre rajta.

A router MWA-204 802.11g

Automatikus ipcím kérésen van a szolgálltató aztmondta azon kell lennie.

2022. márc. 23. 16:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Digi szolgálltató és docsis 3 tipusú.
2022. márc. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!