Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Microsoft fióknál használjak...

Microsoft fióknál használjak kétfaktoros hitelesítést?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te tudod eldönteni, hogy szükséged van-e rá bárhol is. Ahol csak elérhető, ajánlott - de legalább az e-mail fiókoknál, mert az köti össze a többi fiókodat is és a hozzáférésed elvesztése itt kritikus.

Mondjuk ez is kezd olyanná válni mint a játékos platformok, hogy mindenkinek sajátja van és már a huszadik klienset kell feltelepítened ha játszani akarsz - a Microsoftnak is saját hitelesítő alkalmazása van ami +1 app, kivéve ha benne vagy egy kis buherálásban, hogy felfűzd a Google Authenticatorra.

[link]

2022. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Igen.

Meg mindenhol máshol is.

2022. márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Nem vagyok híve az össze esküvés elméleteknek, de sok helyen azt tapasztalom, hogy ahol árulnak hitelesítő kütyüt vagy van letölthető app., ott a biztonsági rétegnél 10-20 éves technológiákat használnak.

Mintha direkt sz...ak rá hogy vegyék a kütyüiket. Mert pl. a blizzardos RSA with AES 20 éves ciphert ha commodore 64-el nem is, de egy bányászgéppel pillanatok alatt vissza lehet fejteni.

Nem is használja senki sem már, aki picit is otthon van biztonság technikában... - Amúgy ezt (is) használja pl. a WinXP is, nem véletlen nem biztonságos ma már.


Szóval ahol van rá lehetőség, ott (jó, a kérdésben szereplő MS kivétel, náluk a nélkül is jó a biztonság, őket 3.-félen keresztül szokták feltörni) inkább be kell kapcsolni. Mert sok helyen azért teszik be, mert az alap biztonsági réteg rettentően elavult.

2022. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kízárni nem tudom magam? Néha frissítés után kérni a jelszót a számítógép
2022. márc. 23. 11:01
 5/15 A kérdező kommentje:
Kizárni nem tudom magam? Néha frissítés után kérni szokta a jelszót a számítógép
2022. márc. 23. 11:04
 6/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Én mindenhol helyi fiókot használok, nem vagyok híve a felhős windows fióknak.

Ezért nem tudom mit használ authentikációra, ha mobil appot vagy hasonlót akkor nem hiszem hogy ki tudnád zárni magad. Hacsak nem hagyod el a mobilt.

- De ránéztem, azt írja új eszközről kéri be csak. Ez így jónak tűnik, ha egyszer azonosítod magad a gépen, többször már nem kell. Csak ha másik gépről is be akarsz lépni. Ahogy elnézem olyan mint a steam.

2022. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És ha elromlik a mobil?
2022. márc. 23. 11:17
 8/15 Shaddark ***** válasza:
100%
A mobilszámod remélhetőleg nem romlik el ;)
2022. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Microsoft authenticator vagy a kétlépcsős hitelítés a jobb?
2022. márc. 23. 13:11
 10/15 Shaddark ***** válasza:
100%
Én a Microsoft authenticator-t választanám, mert lusta vagyok és jobban preferálom az ujjlenyomatot ahol nem kell számokat írni.
2022. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!