Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Protonmail-ről gmail-ra...

Protonmail-ről gmail-ra küldött levelekkel ti tapasztaltatok már problémát?

Figyelt kérdés

Én időnként azt veszem észre, hogy gmail-esnek amikor protonmail-ről küldök levelet, ergy részük nem érkezik oda. A gmail-es levelezőtárs később, utólag időnként visszajelzi nekem, a másodszor újraküldött leveleim után.


Az illető meg szokta nézni a spam mappáját is, ott se szokott lenni levelem, időnként. Kb 3 levélből kettőt kap meg tőlem, protonról.


Pedig a poroton egy profi, precíz, svájci cég (gondolom részben svájci szerverekkel).

Netán túl van biztosítva -túl biztonságos a proton- és ezért? Default használom FREE változatban a proton-t jelenleg.



2022. ápr. 4. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A proton felhasználói viszont nem, a gmail meg az alapján sorolja be sok esetben a felhasználókat, hogy a többi mit hova küld.
2022. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
A GMail a legsuttyóbb levelező. A híres-neves spammentességet azzal éri el, hogy gondolkodás nélkül blokkol mindent, ami neki úgymond unszimpatikus.
2022. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
47%
Csatlakozom az előttem szólóhoz:)
2022. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előszöris állítsd be (gmail-ben) hogy a feladótól érkező levelek hasznosak, pl csillaggal jelölje meg. Másodszor illene titkosítást beállítanod, és kérni a protonost hogy titkosítva küldje.

[link]

2022. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves előző, tudsz learást linuxra is a titkosított levélküldéshez? Elsősorban protonmailt használok, és online linuxmint-et.

2022. júl. 24. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha protonmailt használsz akkor linux alatt is elegendő egy webböngésző.

Ha meg erősebb védelem kell akkor ne protonmailt használj (ahol egy szerveren van a privát kulcsod, ezzel feláldozva a biztonságot a kényelemért cserébe) :(

2022. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, magyarázd el, kérlek, mi a protonmail-ben, a kényelem és miért nem biztonságos? Ezek szerint túl van hype-olva, hogy biztonságosabb a gmail-nél?
2022. júl. 24. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:

7/ már leírtam

A titkos kulcs nem nálad van hanem egy idegen cégnél.

- a titkos kulcsal titkosított levél (a titkos kulcs nélkül) ~feltörhetetlen.

- a titkos kulcs birtokában viszont olvasható. A titkos kulcsot csak a jelszavad védi. (ugyanannyira mint egy zip file esetén)


A kulcs jelszavának feltörése miliomod időbe kerül mint a kulcs által tömörített levél megtörése. És még csak nemis értesülsz róla hogy a kulcsodat kikényszerítették bírósági úton.

2022. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt a protonmail-re írtad. A gmail-re is így gondolod?

Továbbá jelezted, hogy protonmail esetén szerinted ez a helyzet, nem elég biztonságos. Akkor mit javasolsz proton helyett, ami már elég biztonságos?

2022. júl. 25. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!