Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországi IP-vel, magyar...

Magyarországi IP-vel, magyar tartózkodással van értelme külföldi(angol nyelvű) közönséget célozni videókkal kezdőként?

Figyelt kérdés
Vagy jobban megéri magyarnál maradni?

2022. ápr. 15. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IP címed és a tartózkodási helyed mennyire releváns a célzás szempontjából?

Semennyire.

2022. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezt jó tudni, köszi!

Csak mert tiktokon például így van

2022. ápr. 15. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Az algoritmus figyelembe veszi a tartózkodási helyed, én például kizárólag angol nyelvű kontentet nézek és 90%-ban azt is ajánl, de nem bírom kiírtani az ajánlóból a magyar szennyet, mindig befigyel 1-2 ilyen, pedig sose kattintok rá.
2022. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is algoritmus-függő, a kereső is körülbelüli tartózkodási hely alapján dobja ki az ajánlott tartalmakat, videókat... Például Ausztriában országhatár közelében már osztrák tartalmakat stb...

Szerintem nagyon is számít az IP a targetálás szempontjából.

2022. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugye? szerintem is, csak annyira magabiztosan írta az első válaszadó, hogy azt hittem csak Tiktokon van így
2022. ápr. 15. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Az algoritmus addig szelektál tartózkodási hely alapján, amíg nem tudja meghatározni az érdeklődési köröd, onnantól nem. Azaz minél több mindent tud rólad, annál kevésbé számít, hogy hol vagy.

Ha már tudja rólad, hogy milyen nyelvű vagy, akkor az felülírja a tartózkodási helyet, az érdeklődési köröd pedig felülírja mindezeket.

Mondjuk egy brit embernél, akit jellemzően a gamer csatornák érdeklik, teljesen mindegy, hogy magyar, ruszki vagy kínai ember csatornája, de fel fogja dobni neki az algoritmus.

Én jártam egy rövid social media tanfolyamra, ott többek közt ilyeneket tanultunk.

2022. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3# ha youtuberól van szó, akkor kattints a profilképedre a jobb felső sarokban, majd a legördülő menüben állítsd be a helyszínt(ne a nyelvet) valami angolszász területre. Ez az első lépés, a fontosabb hogy a youtube előzményeket nyisd meg és töröld mindet vagy termék vissza és töröld egyenként a magyarokat. Én sikeresen megszabadultam az összestől.
2022. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Termék tekerj!
2022. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!