Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet-bekötés lakásba:...

Internet-bekötés lakásba: több tulajdonos esetén mindegyiktől kell meghatalmazás vagy tulajdon-aránytól is függhet?

Figyelt kérdés

Ha egy lakásba szeretne az egyik tulajdonos Internet-et bekötni, a többi tulajdonostól a meghatalmazás beszerzése nehézkessé válik (távolság miatt például), akkor elég az az egy tulajdonos az ügyintézéshez?

Esetleg a tulajdoni arány százalékos megoszlásának is van szerepe ekkor?



2022. ápr. 15. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene ehhez bármilyen engedély?

Én is úgy vettem magamnak mobiltelefont internet-előfizetéssel hogy nem kértem ki a penelház többi 100 tulajdonosának véleményét erről... :)

2022. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1: Szövegértelmezési problémák figyelnek be...

A "mobiltelefont veszek magamnak" és "ingatlanba kérek internet-bekötést, előfizetési szerződést kötök", "van több tulajdonos is" szituációk közt van eltérés, amelyet ha nem értesz, akkor nem tudok mit tenni.

2022. ápr. 15. 11:07
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

#2: Szövegértelmezési problémáid vannak. Nem az internet bekötéshez kell hozzájárulás hanem ahhoz ha ez falfúrással/véséssel, földmunkával (árokásás) jár, tetőre oszlopállítással vagy lakáson kívüli kábelfektetéssel jár. Mobilnethez vagy ha ablakodból rálátsz a wifisnet szolgáltatóra nem kell ilyen.


Hogy nálad mi a helyzet azt csak te tudod. Mivel semmit nem árultál el.

2022. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"egy panellakás" "több tulajdonos", erről szól a kérdés, a panelházat meg a tetőt meg a lakókat most miért kellett idekeverni? MIÉRT? MIÉRT?

Kinek van itt szövegértelmezéssel kapcsolatos problémája? Szerintem nem nekem, mert a kérdés konkretizálva van.

2022. ápr. 15. 11:25
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért? Mert nem érted mi az a "Internet-bekötés".

Ha kellenek hozzá a 3-ban leírtak akkor kell hozzájárulás ha nem akkor nem.

De meglepne ha egy panelba még soha senki nem kötött volna be internetdrótot..

2022. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"1 panellakás" és ennek a lakásnak nem egyetlen, hanem több tulajdonosa van".

Nagyon kérem, hogy akik nem tudják ezt értelmezni, azok ne válaszoljanak, nagyon köszönöm.

2022. ápr. 15. 11:49
 7/20 A kérdező kommentje:
Maga az előfizetői szerződés megkötésére is vonatkozik a dolog, nem a kábel behúzására, amit az egyik tulajdonos tenne, de (AZ ADOTT LAKÁSNAK) TÖBB tulajdonosa van.
2022. ápr. 15. 11:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Tőlem semmit nem kértek bekötéskor.. emlékeim szerint még szeméyit sem.
2022. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tehát szerintem nem az a kérdés, hogy a szolgáltató beköti-e, hanem hogy utána problémázik-e a többi tulaj veled.
2022. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A többi tulajdonos nem problémázna (a lakás többi tulajdonosa) csak ha a meghatalmazás (ami nem tudom kell -e) miatt lehet -e ilyen ügyet intézni, vagy az adott lakásban tulajdonolt hányad számít -e, hogy egy tulajdonos ilyen ügyben intézkedhessen, a lakás egyik tulajdonosa.
2022. ápr. 15. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!