Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vajon miért mondja nekem...

Vajon miért mondja nekem egyik nagyon kedves "ismerősöm", hogy a sima mosoly szmájli/emoji az qrvanyázást jelent?

Figyelt kérdés

Én egy 50-es muksó vagyok, aki bár fiatalosan gondolkodom és totál képben is vagyok a legtöbb aktuális dologgal a digitalizálódó társadalomban, de kaptam egy fura visszajelzést. Egy új ismerős, egy, a huszonévei elején járó lány, (nem vagyok pedomaci, sokkal inkább afféle "fogadott lányom" hangulatú a barátságunk) azt mondta, hogy a sima mosoly jel a messengeren az egy ilyen szánakozó, lesajnáló, kur.vanyázós jelentéssel bír. Én ledöbbentem, mert az én olvasatomban a mosoly az mosoly, a "mérges fej" az mérges fej, az "ölelés" az ölelés, a szívecske az méginkább a szeretet/"szeretés"-t jelenti, de ez a túlcizellált, túlszofisztikált jelentésbelemagyarázás nagyon távol áll tőlem. Pedig mondom, egyáltalán nem vagyok egy becsökött boomer, de ezt akkor sem értem.

Igaz lenne ez a kificamított jelentéstartalom, vagy a leányzó rosszul tudja?



#Messenger #smiley #jelrendszer #virtuálisközösség
2022. ápr. 15. 20:53
 1/6 Vortrex ***** válasza:

Hát, ha egy tartalmas üzenetre ennyivel válaszolsz:

:)

Akkor az tényleg azt sugallja, hogy nem igazán érdekelt a tartalma. Amúgy meg pont semmi közünk hozzá.

2022. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szövegkörnyezettől függ. Bizonyos mondatok végén lehet olyan passzív-agresszív hangulata.
2022. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de valahogy nekem nem tűnik egyértelműnek.
2022. ápr. 15. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert idióta.


Legrosszabb esetben is finom elutasítást, érdektelenséget jelent, de jellemzően azok körében, akik nem merik a véleményüket nyíltan kimondnai.

Egyébként pedig inkább a "tetszik, de sajnos nem tudok rá mit válaszolni" jelentéstartalma van.

2022. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igaza van a csajnak, én is, és a legtöbb ismerősöm is kb azzal a jelentéssel használja mint amit az ismerősöd is mondott :D régen használták azt a smilet a mosoly jelentésére, már nem az szerintem.
2022. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát isten éltesse a kificamítókat, én maradok a színegyértelműségnél. Azaz a mosoly nálam marad mosoly.
2022. ápr. 17. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!