Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Youtube/Google hogy-hogy...

A Youtube/Google hogy-hogy nem tiltja le a gamer csatornákat?

Figyelt kérdés

Hiszen a reklámokból a csatorna tulajdonosai pénzt kapnak, és nem hiszem, hogy mindneki kifizeti a jogdijakat arra, hogy a címben benne legyen a játékok neve, ezen felül végig a játékot játszva keressenek.

Ez hogy lehetséges? mikor zenéknél, filmeknél ez tilos



2022. ápr. 17. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a videójáték szellemi terméke az, hogy te interaktív módon játszol a játékkal, és nem az hogy megnézed ahogy más játszik.
2022. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ráadásul ha egy játék jó, és ezt egy népszerű csatornán bemutatják, akkor az adott játéknak ingyen (a kiadónak ingyen) reklámot csinálnak.
2022. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez pont hogy ingyenreklám nekik.
2022. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, arról nem is beszélve, hogy ingyen reklám, mert nem ugyan az nézni, meg ténylegesen játszani vele.


A filmnek meg nyilván az a fogyasztási módja hogy megnézed. Ha fent van egy yt-n, nem feltétlenül fogsz fizetni érte. Ha csak nem hatalmas mozi fan vagy.

2022. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudom nézni YouTube-on a filmet, nem fogok fizetni érte máshol.

Ha meg tudom hallgatni YouTube-on a zenét, nem fogok fizetni érte máshol.

Ha meg tudom nézni YouTube-on a játékot és tetszik, akkor nagyobb eséllyel fogok fizetni érte.

2022. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem akkor, hogy miert tiltott le engem akkor a google. Arra hivatkozik, hogy megsertettem az iranyelveket, a google ads kampanyombam, az alábbi szó miatt és zárójelben ennyi: (ren)
2022. ápr. 17. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem, hogy mindneki kifizeti a jogdijakat arra, hogy a címben benne legyen a játékok neve"

Őőőő... miért is? A jogdíj egy kicsit másra vonatkozik.


"ezen felül végig a játékot játszva keressenek."

Beletéve a saját teljesítményüket, és efelett van, hogy nem is kevés munkát.


"Ez hogy lehetséges? mikor zenéknél, filmeknél ez tilos"

Nem tilos. Csak kevered a dolgokat. Ha én egy Kawaii márkájú zongorán lejátszok egy darabot, nem fog a zongora gyártója pereskedni azért, hogy megsértettem a jogaikat. Sőt, még egy kitűnő ingyenreklám is nekik. Ugyanez a helyzet a játékokkal. Te nem az ő szellemi terméküket adod el, hanem azt felhasználva - miután jogszerűen megvásároltad - saját tartalmat állítasz elő. A Nikon sem fog részesedést követelni a fényképezőgépeivel készített képek után. Itt is ugyanez a helyzet, csak talán egy kicsit elvontabb szinten.


"Arra hivatkozik, hogy megsertettem az iranyelveket, a google ads kampanyombam"

Igen.

Mert teljesen más dolog egy termék segítségével tartalmat előállítani, mint a nevükkel magadat reklámozni.

2022. ápr. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszi.

Utolso, ez igy kiraly, ertheto, azonban ennyi hogy "ren" mar jogvédett?


mentek a zold kezek

2022. ápr. 18. 08:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!