Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lett a baja egyik napról a...

Mi lett a baja egyik napról a másikra a routernek? (Lent)

Figyelt kérdés

A nappaliban lévő modemből (ami wifit is szór) a ház hátsó részébe van vezetve egy lan kábel, amire Tenda router van kötve. Hátul erre vagyunk csatlakozva, az 5G frekvenciát használjuk.

A mai nap azonban nem tölt be semmi róla, speedtest nem találja a szervert. Miközben a kinti modem megfelelően működik, semmi nem lett változtatva. A hátsó routeren pedig se az 5G, se a 2.4G hálózat nem tölt be semmit. Pár órája kezdődött


2022. máj. 18. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A routeren minden jel villog
2022. máj. 18. 11:37
 2/14 anonim ***** válasza:
Elromlott. Másik routerrel próbáltátok?
2022. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A tenda router-t húzd ki várj picit és dugd vissza.
2022. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem segített #3-asban az általam leírt módi, akkor ki kéne deríteni az IP címét és ha megvan, akkor beírni a böngészőbe. Ha bejön a belépési oldal, akkor a router megy, ha nem akkor sincs feltétlen gond, akkor meg kéne nézni, hogy egy gépet vezetékkel rácsatlakoztatva, a router gyári IP-jét beírva a böngészőbe történik-e valami, ugyanis lehet resetelt a router valamiért.
2022. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat.


Nos, az a probléma adódott, ami a router beüzemelésekor is fennakadást okozott.


[link]


Bekötve ez a státusz jelenik meg. Tovább menve:


[link]


A kapcsolat típusa 3 lehet. Dinamikus, statikus, vagy Pppoe (de isp-ből kéri a felhaszt és a jelszót??).


Próbálgatni kellett, egy másik helyen digis nettel valahogyan egyből kitöltődtek a pppoe adatok, nálunk telekom van, ki kell kérni. Dinamikusra állítva működött, azonban most ismét nem jó.

2022. máj. 18. 12:32
 6/14 anonim ***** válasza:
PPPoE kapcsolat, és a szolgáltatótól kapott adatokat (felhasználónév, jelszó) meg kell adni. Ezek a szerződésen rajt szoktak lenni.
2022. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A hátsó routernek nem lehet dinamikus az ip-je és pppoe se, mert nem ez csatlakozik a netre, hanem a fő router. Lehet a kapcsolat, ezt hozzáférési pontként kell működtetni.

A statikus ip-t kell választani és ez legyen az IP-je: 192.168.1.2

További beállítás:

DHCP - legyen kikapcsolva

Gateway - 192.168.1.1 legyen.


[link]


És akkor ugye még a Wifit újra be kell állítani..

2022. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok:

Az kép alapján az első router adott egy dinamikus IP címet a hátsó routernek, és annak a képét küldted, ha jól értem. Erre alapozva írtam amit írtam.

2022. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, és jelzek.
2022. máj. 18. 13:03
 10/14 A kérdező kommentje:

Statikusnál a következők vannak:


IP cím (pipa)

Alhálózati maszk (meg kell adni, de nem tudom mit kell ide írni)

Alapértelmezett átjáró (gondolom ez a gateway?)

Elsődleges és másodlagos DNS kiszolgáló, ezeket nem írja kötelezőnek. Az alhálózati maszkhoz kell írjak valamit. Tipp?

2022. máj. 18. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!