Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A vezetékes internet rövid...

A vezetékes internet rövid időn belül szétkapcsol. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Bekapcsoláskor vagy újraindításkor van LAN kapcsolat, de valami 1 percen belül letiltja. A Wi-Fi jól működik.

Már vagy 10 illesztőprogramot kipróbáltam, de mindegyiknél ez van.

BIOS a legújabb van rajta, de régebbi BIOS-szokat is kipróbáltam és azoknál is ugyanez van.

Amikor letiltja valami hiába akarom engedélyezni azt írja ki, hogy engedélyezve de továbbra is letilt marad.

Ha a hibakeresés mégis megold valamit akkor is rövid időn belül megszakad a kapcsolat.

Az Ethernet tulajdonságoknál mindig azt írja ki, hogy "Ez az eszköz megfelelően működik", akkor is ha le van tiltva.


Ez egy új alaplap (Asus ROG Strix B550-F Gaming (WIFI), AM4 alaplap), a régebbi alaplapjaimnál ilyen probléma egyiknél se fordult elő.


Ilyet olvastam róla, de ez már régi (2020-as) ennek már biztos meg kellett oldódniuk:

[link]


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2022. máj. 20. 07:41
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Próbált kikapcsolni az automatikus energiagazdálkodás módot.

Az alábbi leírás Windows 8 -hoz készült és Wi-fi adapterrel van bemutatva.

De újabb Windowsokra és Ethernet kapcsolatra is érvényes:

[link]

2022. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi de sajnos nekem nem segített.
2022. máj. 20. 21:49
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Más operációs rendszer alatt is instabil?


Bootolj be egy Live Linux -ot USB -ról. Ha ott is instabil, akkor egyértelműen hardveres hiba. Ha viszont ott jó, érdemes fontollóra venni a Windows újratelepítését.

2022. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott. Nagy nehezen sikerült találnom olyan Ethernet illesztő Driver-t amivel jól működik (a gyári se volt jó). Windows 10-ről van szó, de kipróbáltam a Win.11-et és annál egyből tökéletesen működött az Ethernet.

Win.11-nél LAN Driver se kellett hozzá, egyből kapcsolódott, alapból benne van a Win.11 op.rendszerbe - legalábbis az a LAN Driver ami ehhez az alaplaphoz is jó.

2022. máj. 22. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!