Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért népszerűbb a fiatalok...

Miért népszerűbb a fiatalok körében az Instagram, mint a Facebook?

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem népszerűbb szerintem.
2022. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Mind2 ugyanúgy.

Mivel Facebookon szimplán beszélgetni,stb szoktunk...

Instán meg hülyülni,meg plyekálkodni.

2022. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános jelenség, hogy ahol jelen van, látja és kontrollálni tudja a szülő/nagyszülő/tanár/főnök a netes tevékenységedet, azt el fogják kerülni a fiatalok.

Instán ezen kívül jóval erősebb a magamutogatás, népszerűségi verseny és influenszer tevékenység, ezek pedig vonzzák a fiatalokat is.

2022. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Instagram egyszerűbb. Facebook jobb a tartalmasabb, linkekkel, szöveggel ellátott posztokra. Instagram viszont tökéletes arra hogy mindent is megmutass. Pillanatokat, vagy szelfiket valamilyen oda nem illő idézettel párosítva.


Facebookon azt látom, hogy egyre kevesebb a kép, fotó, magamutogatás. Inkább a Csoportok, közösségek amik jól futnak.

2022. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A divat már csak ilyen. 15 éve a MyVIP volt a divat. Aztán jött a Facebook, és az lett a divat. Pedig akkor még finkcionalitásában mind a MyVIP, mint az iWiW felülmúlta. Aztán meg az Instagram.

Egyébként a MyVIP veszte pont az lett, hogy csak és kizárólag a divatra épített. Nagyon meglovagolta azt, hogy a tizenévesek között töretlen a népszerűsége, aztán amikor más lett a divat, nem csak egyszerűen lecsökkent a látogatottsága, hanem hetek alatt szinte nullázódott.

Na, meg az Instagram a szülők között még nem népszerű, és ez is hozzájárul, hogy miért kattantak rá a tinik. ;-)

A Facebook meg mintha folyamatosan a saját népszerűségének csökkentésén dolgozna. Évek óta nem volt egyetlen olyan fejlesztésük sem, ami pozitív lett volna. Megszüntették a Messenger külső kliensből való elérését (jó, ez mondjuk nem sokakat érintett), gyakorlatilag az oldalakat elsorvasztották azzal a rendkívül bölcs döntéssel, hogy a debil algoritmusuk határozza meg, hogy kinek jelenjen meg egy bekezdés, és kinek nem, emellett egyre több a reklám, és egyre több a kétes ügyük (Cambridge Analytica pl.), és egyre következetlenebb a moderálási módszerük. Véletlenül tiltogatnak embereket, másokat meg hagyják szabadon gyűlölködni, zaklatni, stb. Ezek egyike sem teszi őket népszerűbbé. Egy szerencséjük van, hogy szinte monopol helyzetben vannak, és az Instagram is az övéké.

2022. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra emlékszem, hogy eleinte a Facebookot szinte csak egyetemista ismerőseim, csoporttársaim használták.


Vidéken ismerősöm leoltott, hogy mi az a Facebook, küld iWiW meghívót meg a MyVIP a király. Rá 1 évre már mindenhonnan a Facebook folyt, addigra töröltem magam erre kiselőadást tartott róla, hogy mennyire jó a Facebook... :D


És érezhetően megvoltak az átmenetek, amikor a relatív értelmes közegből hirtelen mindenki terepe lett, meg ment a magamutogatás, idézetek meg még azt is posztolták, hogy "Jó reggelt" "Jó estét".


Az tény, hogy mostanra rendesen leépítették az egészet. A moderálásból én is kaptam már miközben az engem szidó másik fél egyértelmű gyalázkodásait simán ott hagyták. Illetve egyre nehezebb átlátni a tartalmat, mert mire elolvasnám frissít az oldal és onnantól soha többet nem találom meg a cikket.


Plusz választások előtt szarrá bombázott politikai gyűlöletkeltéssel. Ott elgondolkodtam, hogy törlöm az egészet a francba és marad a Messenger magában.

2022. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Facebookot boomerek használják, ott nem tudod kitenni a picsádat mert belájkol meg bekommentál anyád a kép alá. Ez még nincs instán de ha azt is ellepik a 70+-os vénasszonyok akkor az is leépül. Következő trend akármilyen szomorú az a TikTok
2022. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Sad but True xD


Amúgy van benne igazság, szerintem ha hajnal 3-kor posztolok valamit anyám 1 percen belül már be is lájkolta. De legtöbb ismerősömnek az idősebb rokonság üzenget nyilvánosan.


Alapból kedvencem, hogy Facebook-on ha posztolsz valamit, akkor biztos, hogy jön alá valami teljesen oda nem illő, "Elraktam a kompótot, ha jössz haza a spájzban van" szöveg... :D

2022. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%

Facebookon mindenki is látja, mit osztasz meg, tanaraid, rokonaid, szüleid, osztalytarsaid, utálóid. És te is fordítva. Olyan emberek posztját is látod akié egyáltalán nem érdekel, de az ismerősöd. Az instan csak azét látod, akié tényleg érdekel és te is tudod szabályozni, hogy csak azok lássanak, akiknek megengeded.

És tényleg kevesebb rajta az idős.

2022. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Mondjuk ez ilyen formában pont nem igaz.


Facebookon elég jól szabályozható mit ki lásson. Fordítva meg ott van a leiratkozás gomb, így aki nem érdekel annak semmilyen bejegyzését nem fogod látni.


Ezzel szemben Instagramon hacsak nincs engedélykérés a követésre világ-világtalan követhet és nézheti a profilod.

2022. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!