Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrent oldalakon előforduló...

Torrent oldalakon előforduló kifejezések?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom megnézni, hogy melyik platformra, vagy mire utalnak a torrent oldalakon előszeretettel használt kifejezések? Most nem a DVDRipre, meg a Webripre gondolok, ezt ismerem, hanem a következő kifejezésekre:

- Ugye az NF a Netflixre utal,

- Az AMZN az Amazon videótárára,

- A HMAX is egyértelmű, akár csak az RTLM.

- Még a FMIO-t is tudom, hogy a Filmiora utal. De vannak olyanok, amiket nem ismerek, ezek a következőek:

- DSNP,

- FBP,

- STARZ,

- Open matte,

- A Dvd-s feltöltéseknél a PAL,

Ennyi.


A válaszokat előre is köszönöm!


2022. jún. 5. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
google-t nehéz használni?
2022. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül amire nem ad egyértelmű választ a kereső:

- DSNP: Disney+

- FBP: Filmbox Plus


A STARZ egy tévés hálózat, a PAL egy szabvány, az Open Matte pedig egy technológia.

2022. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De hogyan keressem?

Mit írjak be?

2022. jún. 5. 17:25
 4/9 A kérdező kommentje:

#2:

Köszönöm szépen!

Sajnos nem láttam a válaszod, valószínűleg elkerültük egymást.

2022. jún. 5. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

* DSNP: DiSNey Plus ( [link] )


* Az "Open matte" egy filmtechnika: [link]


* A PAL az analóg televíziózásnál (Nyugat, majd később Kelet-Európában) használatos színkódolási rendszer (más ilyen rendszerek voltak a kelet-európai SECAM és az angolszász NTSC).

DVD-knél és más digitális formátumoknál ez a felbontásban és a képkockasebességben mutatkozik meg: [link]

2022. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt szépen le van írva minden: [link]
2022. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na most itt több dolog keveredik.


Az AMZN, NF rövidítések a release anyag forrását jelölik. Tehát például az AMZN az az Amazonról lett leszedve, az NF az a Netflixről.


Az open matte és a pal a videosávnak egy-egy tulajdonságát jelöli meg.


Open matte azt jelenti, hogy a látható képarány - egyszerűen megfogalmazva - 16:9-es, tehát egy otthoni TV képernyőn kitölti a teljes képernyőt, nincsen alul-felül fekete sáv, mint az eredeti mozis kiadásban. Ha valamiből van open matte és sima release is, akkor a sima a 21:9-es, az open matte a 16:9-es. Fontos, hogy az open matte nem azt jelenti, hogy belenagyítanak a mozis forrásba és levágják a kép széleit, hanem már a film gyártásakor úgy szerkesztették meg a filmet, hogy a mozis változatban levágták a kép alját és az került a mozikba, az open matte változatban pedig nem, tehát az open matte az a szó szoros értelmében többet mutat képileg.


A PAL-nál van egy tévedés. Az nem a DVD-re utal, hanem a szabványra, amiben rögzítették a filmet és a rögzítés paramétereit írja le. PAL esetén a felbontás 720x576 px és 25 fps a képkockasebesség. Ugye van még ezen kívül az NTSC, ami 720x480 px és 30 fps.

2022. jún. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A PAL-nál van egy tévedés. Az nem a DVD-re utal"

Nem is azt írtam, hanem, hogy "az analóg televíziózásnál (Nyugat, majd később Kelet-Európában) használatos színkódolási rendszer".


A DVD-t csak annyiban említettem,meg, hogy "DVD-knél és más digitális formátumoknál ez a felbontásban és a képkockasebességben mutatkozik meg".

2022. jún. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt a részét a kérdezőnek írtam. A válaszokat nem olvastam el.
2022. jún. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!