Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Messenger üzenetváltás alapján...

Messenger üzenetváltás alapján lekérdezhető az IPcím? Olyan egyszerű módszerrel mint egy email fejléc alapján? Előfordulhat, hogy akivel írkálok, ki tudja deríteni milyen IPcímről jönnek neki az üzeneteim?

Figyelt kérdés
Esetleg facebook profil alapján, ha ismerősök vagyunk? Van egy pasas, aki zaklatott és azt állította, hogy miután az első üzenetre válaszoltam, meg tud találni IPcím alapján. Tiltottam, de nem tudom van-e valós okom félni, hogy megkeres. Mobilnetről írtam neki. Hihetetlennek tűnik, de ha mégis...

2022. jún. 8. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog téged megtalálni egy IP alapján. Az oldalak meg sem jelenítik ezt az infót másoknak, de ha tudná ezt az azonosítót a beszélgetőpartnered, semmit nem tud kezdeni vele. Csak egy zsaroló és manipulátor gyenge próbálkozása ezzel megijeszteni.
2022. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Messenger üzenetváltás alapján az IP nem, csak a nemi identitásod és az IQ-d.. :)
2022. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam.

#2 az IQ-m azért nem annyira alacsony, de jobb félni, mint megijedni alapon inkább kérdezek, hátha van nálam okosabb és hozzáértőbb a környéken ;)

2022. jún. 9. 00:34
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Vicces amikor IQ-val dobálózik valaki mikor az csak egy általános problémamegoldó és helyzetfelismerő képességet jelölő érték, nem egyenlő a lexikális tudással amiből a kérdésre válaszolni lehet.


Amúgy meg természetesen logolják az IP címeket pár egyéb adat mellett, de ezeket elég szigorúan kezelik és csak hatósági megkeresésre adják ki, magánszemély nem fog semmiképp hozzájutni, arról nem beszélve, hogy magának az IP címnek is utána kell járni, azt meg az internetszolgáltató adhatja ki, hogy adott időben az a cím pontosan kihez tartozott, szintén csak hatósági megkeresésre.

2022. jún. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

"Messenger üzenetváltás alapján lekérdezhető az IPcím?"

Nem, mivel az üzenetek nem direkt a küldő és a címzett között mennek, hanem a Meta Inc. szerverein keresztül. Persze ezen szerverek naplózzák a kliensek IP-címeit, de ehhez mezei felhasználó nem fér hozzá - csak a hatóságok igen nyomós indok esetén.


"Olyan egyszerű módszerrel mint egy email fejléc alapján?"

Az e-mail fejlécéhez két esetben csatolódhat a küldő fél IP-címe (és jelenítődik meg a címzettnél):

* ha a küldő fél hagyományos levelezőklienset használ (bár ez a levelezőszerverben kiiktatható, vannak is ilyen, IP-címet rejtő szolgáltatók: [link] )

* ha a levelezési szolgáltató webes levelezési felületén konfigurálja azt ( [link] )


"Előfordulhat, hogy akivel írkálok, ki tudja deríteni milyen IPcímről jönnek neki az üzeneteim?"

Nagy valószínűséggel nem, csak a szája jár.


Egyébként is: mi biztosítja, hogy az az IP-cím hozzád tartozik?

* Lehet, hogy VPN-szolgáltatás mögé rejtőzöl el

* Az IP-címből maximum azt tudja kideríteni, hogy a szolgáltatód melyik városhoz rendelte az IP-címedet - a pontos lokációdat, nevedet, nem.

* Mivel lakossági Internet-elérést használsz, az IP-címed változik - ami most az IP-címed, az lehet, hogy holnap már másé.

2022. jún. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2022. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket hívom én egyszerűen IP-huszároknak.

Jellemzően a technikai tudásuk a zérushoz konvergál, de "egyszer valamikor látta a Helyszínelőkben, hogy így találtak meg egy emberrablót", és azóta ezt szereti fegyverként használni mások ellen.

Mondjuk változik a világ... jó ideig csak az insta- és ask.fm-ribik fegyvertárába tartozott IP-címmel fenyegetőzni, de ahogy látom, már más rétegekre is kiterjedt. :D

A Messenger nem küld fejléceket, mint az e-mail, de e-mailben is már vagy 10 éve a szerver nem küldi el a te IP-det, hanem csak magáét a szerverét. (Mondjuk IRC-n a mai napig működik az IP-lekérdezés, de ez más kérdés.)

És ha megvan neki egy Ip-cím, azzal sem fog tudni mit kezdeni. Azt egyedül a szolgáltató tudja, hogy az adott időpillanatban melyik címet ki használta, ahhoz külsősnek nincs hozzáférése. Hatóságoknak kiadhatják, de közembereknek nem.

2022. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függöen,mivel egy mezei informatikus,vagy rendszergazd anem tudja feltörni a messenger,face, stb ha nem tudja hogyan kell..

Facebook szerverei nagyon biztonságosak,mert mivel facebook egy közönségi hálozat,és ha ilyen egyszerű lenne feltörni akkor már rég beperelték volna mint a húzat.

Mivel szerintem te se gondoltad komolyan hogy xy aki egy zakant,majd 0-24 törögeti fel a gmail-edtól mindent,és majd beazonosít és megtalál?

Nyilván ha most nem adtad meg pl:instád,gmail-stb ahol egyszerűbb feltörni,majd megtalál?

2022. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat. Megnyugtató az egyetértés, hogy nem lehetséges. Nem nagyon hittem neki, de jobb tudni, hogy nem tévedek.
2022. jún. 9. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!