Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi kell az 5G internethez?

Mi kell az 5G internethez?

Figyelt kérdés
Elég ha routert cserélek? Vagy beszélni kell a szolgáltatóval?

2022. jún. 10. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Elég ha routert cserélek?"

Milyen routered van jelenleg? Gyártó? Típus?


"Vagy beszélni kell a szolgáltatóval?"

Melyik szolgáltató melyik csomagjára fizetsz elő?


"Mi kell az 5G internethez?"

Mihez? Mobiltelefonra? Laptophoz? Több géphez?

2022. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szolgáltató:digi

Router:valami zte

Mire kell: csak érdekel + jól hangzana, hogy 5g netem van

2022. jún. 10. 18:35
 3/13 anonim ***** válasza:

3/4/5G-s Router-ekben van behelyezhető SIM kártya, és úgy viselkedik, mint ha telefon csatlakozna fel a szolgáltatóhoz.


Ismert módon úgy történik, hogy WAN-on bejön a jel (most, hogy mi a fizikai réteg mindegy), és azt tovább ossza IPv4 szerint NAT-ként. Tehát a bemenet egy WAN, kimenet egy NAT.

4/5G esetén annyi a változás, hogy input WAN port helyett telefon hálózatról jön a jel és azt pakolja át NAT-ra.


Mivel az xG-k (x egy szám) fizikai hálózati eszközök, így nyilván kell egy új eszköz, de a SIM az hordozható.

2022. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2.4GHz vs 5GHz ?
2022. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyi minden szrt mondtak rá..., én kikapcsoltam az 5GHz, így is jó. (aztán lehet csak urb. legend.)
2022. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5

Én 5Ghz-en használom, mert 2.4Ghz idefelé túlzsúfolt. Igaz a magasabb Ghz nehezebben üti át a szilárd testeket (beton, tégla fal), de még így is jobb az adatátvitelem mint 2.4Ghz-en.

2022. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázzuk:


Az 5G és az 5Ghz NEM UGYANAZ!


Az 5G-hez 5G hozzáférést tartalmazó mobilnet előfizetés, 5G alkalmas készülék, és 5G lefedettség szükséges.


Az 5Ghz WIFI hálózathoz 5Ghz-re képes router szükséges, illetve 5Ghz támogatással rendelkező hálózati eszköz (telefon, laptop, stb ami támogatja az 5Ghz-t)

2022. jún. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Doszka, igazad van. 5G - 5Ghz két külön fogalom. A kérdésbe ott a "routert cserélek".


Szerintem emiatt nem szükséges routert cserélni. Érdemes ránézni a wifi kártyára is, milyen sebességet visz, nehogy feleslegesen cserélj...

2022. jún. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

"jól hangzana, hogy 5g netem van" úgy hangzana, hogy hülye vagyok a témához, és különben is, kit érdekel? Mobilon szinte bárkinek lehet, csak megfelelő telefon, lefedettség, és előfizetés kell hozzá, vezetéken pedig ugye nincs "5G"... Arra is gondoltál, ha valaki erre azt válaszolja, hogy mondjuk nekem meg mondjuk 10Gb-es netem van és 5GHz-en netezem az 500 ezres notebookommal? :)

[link]

2022. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A DIGInek nincs 5G hálózata, legalábbis a Magyarországon futó Diginek ( ami már nem része a román cégnek ).
2022. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!