Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózatüzemeltető vagy webdesi...

Hálózatüzemeltető vagy webdesigner?

Figyelt kérdés

Lassan 26 éves leszek és elhatároztam, hogy valami újba szeretnék belevágni. Két terület között gondolkodok jelenleg ami nagyon érdekel. Az egyik a hálózatüzemeltetés itt gondolok pl. a kis-közép vállalatok hálózatainak felépítésére, üzemeltetése, karbantartása, kamerarendszerek telepítése, szerverek, levelezők, nasok beüzemelésére stb. A másik terület pedig a webprogramozás.


Segítségeteket szeretném kérni, hogy a manapság melyikkel lehet jobban elhelyezkedni akár itt belföldön vagy külföldön? Nektek mi a véleményetek a két területről/ melyiket választanátok? Érdemes-e beiratkozni suliba/online kurzusokra vagy a netről azért el lehet sajátítani legalább elméleti szinten valamelyiket? Persze tudom, hogy akkor lesz valaki valamiben jó ha azt csinálja éles helyzetben és nem csak elméleti szinten foglalkozik a témával.



2022. júl. 2. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyit el lehet sajátítani, én is 26 éves leszek idén és 7 éves korom óta tanulom magamtól otthon a számítógépet használni, később javascript, php-t tutorialokból stb., otthoni hálózat, stb. És 2016-ig nem tanultam annyit, mint 2016-2018-ig okj-s képzésen. Pedig én előtte is csináltam otthon windows szervert, tartományt, volt otthon switch-ünk, router, access point. Tehát az okj-n pár hónap alatt többet tanultam mint azelőtt évek alatt otthon, internetről, fórumokról, stb. Pedig engem érdekelt a téma és minden szabadidőmet ezzel töltöttem. Sokkal összeszedettebben, részletesebben tanítják az iskolában és érthetőbben és mindent elmagyaráznak, egy tutorial nem olyan mint az iskola.
2022. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos már nincs OKJ csak ilyen fizett képzések. Nem tudom, hogy a felnőtt esti oktatások adnának-e tényleges tudást!?
2022. júl. 2. 17:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Valamint tudtál munkát találni a képzés után?
2022. júl. 2. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!