Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nő és csökken a letöltés...

Miért nő és csökken a letöltési sebességem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a probléma merült fel, hogy most új internetem lett, minden szép és jó, a speedtest is 1000mbit/s letöltési sebességet mutat, de ha elkezdek letölteni valamit bárhonnan, az egyszer felmegy olyan 80 mb/s-re, utána lemegy olyan 4mb/s-re.

2022. júl. 5. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ennyit tud épp a szerver ahonnan töltenél?
2022. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mit töltesz, mire és honnan?


SSD általában ha tulmelegszik, akkor lekorlátozza magát.


HDD pedig ha nincs megfelelő gyorsitótár beállitva, akkor az megtelik és szintén korlátoz.

2022. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig steamen és rockstar gamesen tapasztaltam, most lett újrarakva a gépem, és SSDm van
2022. júl. 5. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott attól függ a sebesség, hogy mennyire vannak leterhelve a szerverek. Ez normális.
2022. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeknél a technológia is egészen más, mert egymást váltják a letöltési és telepítési szakaszok. Letölt egy adagot a játékból majd a megfelelő helyre másolja, így nem kell a 100 gigás játékot duplán tárolni (egyszer a teljes méretű telepítőt, majd az abból kibontott fájlokat).
2022. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben értem köszönöm a választ
2022. júl. 5. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, ez így van rendjén ott.

A Speedtest nem hazudik, ő az adatokat letölti, feltölti, és közben figyeli a sebességet, korrekt.

De ha a saját szemeddel szeretnéd megnézni a letöltési, és feltöltési sebességet, akkor ha van, akkor válassz ki a Google Driveodról egy nagyobb fájlt, és töltsd le vele, a feltöltés pedig ugyan az. Válassz ki a gépedről egy nagyobb fájlt (1-2 gigára gondolok csak), és töltsd fel.

2022. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rockstar szerverei nem tudom hogy működnek, de Steamé torrenthez hasonló alapon, újra ás újra lekéri a szerver címét, és ha telekomos vagy digi neted vagy a kiváló DNS szervereikkel, akkor könynen be tud zuhanni, állítsd be pl a google DNS szervereit fixre, nálam rengeteget javított a letöltésen és mellé az oldalak betöltési sebességén is, vagyis azonnal csatlakozik az oldalakhoz, nem szöszöl előtte.
2022. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!